علم و تکنولوژی

‌توییتر ایلان ماسک قابل اعتمادتر یا ترسناک‌تر؟/ ترامپ و تروریستها به توییتر برمی گردند؟

حتی در مصاحبه ای با TED در آوریل، او گفت: “توئیتر شهری شده است، بنابراین واقعا مهم است که مردم هم حقیقت را بیان کنند و هم احساس کنند می توانند آزادانه در چارچوب قانون صحبت کنند.”

روز پنجشنبه، او نامه‌ای به آنها فرستاد و به آنها گفت که می‌خواهد این سایت مکانی باشد “که در آن بتوان طیف وسیعی از باورها را به روشی سالم و بدون خشونت مورد بحث قرار داد.” البته او همچنین گفت: البته توییتر نمی تواند به جهنمی رایگان برای همه تبدیل شود؛ هر چیزی را بدون عواقب می توان گفت!

البته، موضع عمومی او باعث تعجب بسیاری شده است که آیا او در تلاش است تا دستورالعمل های توییتر را برای حذف خشونت، سخنان مشوق نفرت و سایر محتوای توهین آمیز تعدیل کند. یا اینکه توییتر ماسک کمتر تحت سلطه ربات ها و کاربران است؟ اما اینکه او مخالف لغو دائم عضویت است یعنی توییتر دوباره از تروریست ها، سوء استفاده کنندگان و حامیان آنها استقبال خواهد کرد؟ حضور دونالد ترامپ که خیلی ها را تشویق به حمله به کنگره کرد چطور؟

اگرچه «ماسک» در بهار اعلام کرد که «ممنوعیت فعالیت دونالد ترامپ در توییتر را لغو می کنم، اما برای ترامپ مهم نیست و گفته بود به این شبکه اجتماعی بازنمی گردد. علاوه بر این، ماسک می خواهد از توییتر به عنوان یک برنامه همه کاره استفاده کند. از جمله اجبار حساب های تجاری و دولتی برای پرداخت های مالی. در مدت کوتاهی مشخص شد که «ثروتمندترین مرد جهان» چه کسی خواهد بود.

23302

دکمه بازگشت به بالا