علم و تکنولوژی

توییتر لب تیغ ورشکستگی است؟

از زمانی که ایلان ماسک مدیریت توییتر را در دست گرفت و تغییراتی در آن ایجاد کرد، تیم امنیت و حریم خصوصی این شبکه اجتماعی دچار آشفتگی شده است. اکنون، یکی از وکلای شرکت، کارکنان را تشویق می‌کند تا از قانون حمایت از افشاگران استفاده کنند «اگر در مورد هر کاری که از شما خواسته شده احساس خوبی ندارید».

یکی از وکیل تیم حریم خصوصی این شرکت در یادداشتی که اسلک برای همه کارمندان ارسال کرده است، نوشت: «الون نشان داده است که تنها اولویت او با کاربران توییتر این است که چگونه برای آنها پول دربیاورد. فکر می کنم او به فعالان حقوق بشر اهمیتی نمی دهد. مخالفان، کاربران ما در بخش غیردرآمدی، و همه کاربران دیگری که توییتر را به شهری جهانی تبدیل می‌کنند که زمان زیادی را صرف ساختن آن کرده‌اند و همه ما عاشق آن هستیم.”

آیا توییتر ورشکست شده است؟

در بهار سال جاری، توییتر با پرداخت 150 میلیون دلار جریمه در پی تحقیقات FTC در مورد سوء استفاده از داده های کاربران موافقت کرد. بر اساس یادداشتی از وکلا به کارمندان، اگر توییتر به این توافق پایبند نباشد، FTC می تواند میلیاردها دلار جریمه برای این شرکت صادر کند. در ادامه این رکورد، الکس اسپیرو، رئیس حقوقی فعلی توییتر، گفت که ایلان حاضر است ریسک‌های بیشتری را در رابطه با شرکت و کاربران بپذیرد، زیرا هیچ ترسی از FTC ندارد.

در همین حال، بی‌بی‌سی در گزارشی جدید مدعی شد که رگولاتورهای ایالات متحده پس از خروج مدیر ارشد حریم خصوصی این شرکت با “نگرانی عمیق” حادثه توییتر را دنبال می‌کنند. داگلاس فارار، مدیر امور عمومی FTC گفت: «ما با نگرانی عمیق تحولات اخیر توییتر را دنبال می کنیم. هیچ مدیر اجرایی یا شرکتی فراتر از قانون نیست و شرکت ها باید از دستور رضایت اولیه ما پیروی کنند.»

احتمال ورشکستگی توییتر در سال آینده

آیا توییتر ورشکست شده است؟

علاوه بر این، «زوی شفر»، خبرنگار مجله پلتفرمر، در توییتر اشاره کرد که ایلان ماسک به کارمندان خود هشدار داده است که ممکن است شرکت با ورشکستگی روبرو شود. به گفته وی، ایلان به کارمندان گفت که شرکت ممکن است در سال آینده میلیاردها دلار ضرر کند، بسته به رکود اقتصادی.

آسیب توییتر ایلان ماسک با این واقعیت تشدید می شود که برخی از تبلیغ کنندگان از جمله جنرال موتورز و آئودی نیز به دلایل مختلف تبلیغات خود را در این پلتفرم متوقف کرده اند. شاید به همین دلایل، ماسک مدام در توییتر درباره گرفتن تیک آبی با هزینه ماهانه 8 دلار صحبت می کند. در پاسخ به این موضوع، ثروتمندترین مرد جهان با ترک کار از راه دور به کارمندان خود گفت که در آینده سختی را آماده کنند.

227227

دکمه بازگشت به بالا