علم و تکنولوژی

تکمیل پزشکی خانواده در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر؛ بزودی/ درخواست بودجه‌ای از مجلس

قائم مقام وزیر بهداشت با اشاره به اینکه تا 3 ماه آینده ممکن است مشکل نظام پزشکی خانواده و انتقال در روستاها، روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت تکمیل شود، گفت: از این پس. در فصل بودجه امیدواریم مجلس محترم نیز مانند ایام با ما این کار را انجام دهند تا پروژه به طور کامل اجرا شود.

دکتر حسین فرشیدی در گفت وگو با تکنونامهوی با اشاره به اینکه در حال حاضر یکی از وظایف مهم وزارت بهداشت، معضل پزشکی خانواده است، گفت: این وظیفه سالهاست که انجام می شود و اکنون وزارت بهداشت به صورت فعال در حال انجام است. این موضوع. .

وی افزود: در حال حاضر بیش از 85 درصد کار در مناطق روستایی، روستاها و شهرهای غیرکوآی زیر 20 هزار نفر انجام شده است. در بخش ارجاع مشکلاتی داریم که در صدد رفع آن هستیم تا بتوانیم تا سه ماه آینده در این جمعیت حدود 30 میلیونی سیستم ارجاع را تکمیل کنیم.

وی با تاکید بر تامین اعتبار برای تکمیل سامانه انتقال در روستاها، روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت گفت: با تامین اعتبار انشالله خبرهای خوبی در اجرای این طرح خواهیم داشت. در سطح کشور در سال آینده

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: این کار در استان های فارس و مازندران اجرا می شود و انشالله با پوشش نقاط ضعف فعلی بتوانیم به زودی و در سال آینده مردم کشور را تحت پوشش قرار دهیم. تحت سیستم ارجاع

وی شکایات پزشکان فعال در حوزه پزشکی خانواده در حوزه حق پرداخت را پاشنه آشیل این طرح خواند و گفت: باید به منابع مالی پایدار دسترسی داشته باشیم تا زمانی که پزشکان یا متولیان سلامت وارد طرح شوند. ، می توانند رسید مناسب داشته باشند.

آقای فرشیدی در پاسخ به این سوال که بودجه مورد نیاز برای تکمیل مشکل پزشکی خانواده و نظام ارجاع چیست، گفت: باید کار کارشناسان انجام شود تا بتوانیم رقم نهایی را اعلام کنیم، اما چون فصل بودجه است، ما باید کار کارشناسی انجام شود. امید. کنگره محترم مانند گذشته با ما خوب عمل خواهد کرد تا پروژه به طور کامل اجرا شود.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا