علم و تکنولوژی

«جان ایران» رونمایی شد – تکنونامه

رونمایی از کتاب «جان ایران» که به تشریح اقدامات دولت سیزدهم در مقابله با بیماری همه گیر کرون می پردازد، چهارشنبه 27 اردیبهشت ماه در نمایشگاه کتاب تهران برگزار شد.

بر اساس گزارش ها تکنونامه، در این مراسم ایوب نصیری، مدیرکل پژوهشکده ریاست جمهوری درباره دلایل اصلی انتشار این کتاب گفت:

سعید نجبا، دانشجوی دکتری دانشگاه تهران و پژوهشگر مرکز رشد دانشگاه امام صادق(ع) نیز در توضیح و معرفی این کتاب می گوید: کرسی آماده است. مخاطب این کتاب که خلاصه کنش است، عموم مردم هستند که اغلب از طریق رسانه ها اطلاع رسانی می شوند.

نجبا افزود: روش گردآوری اطلاعات در این کتاب از طریق بررسی، استخراج و دسته بندی مطالب، مصوبات ستاد و کمیسیون ملی مبارزه با کرونا و توصیه های بهداشتی و … است. این گزارش همچنین دارای چهار بخش اصلی است. اصول و روش ها، سوابق مدیریت بحران کرونا، راهکارها و اقدامات ویژه در برابر کرونا.

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلام نیز در این مراسم با اشاره به استقبال مردم از نمایشگاه کتاب گفت: مهم ترین وجه دولت این است که با اقناع با مردم همراه شود. در سپتامبر، زمانی که دولت روی کار آمد، رئیس جمهور خواستار بازگشایی مدارس و دانشگاه ها در ماه اکتبر شد. ما متوجه شدیم که یک نظرسنجی نشان می دهد که بیش از 84 درصد از مردم با بازگشایی مراکز آموزشی از ترس آلوده شدن به ویروس کرونا مخالف هستند. همزمان با کمیته اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد، رهبری اسلامی، همکاری نزدیک را آغاز کرده ایم. روزنامه‌ها، خبرگزاری‌ها و رسانه‌های ایرانی مانند رسانه ملی به ما پیوستند، برنامه را برگزار کردند و همزمان با واکسیناسیون سراسری در آبان، اسناد برگشت و ۶۳ درصد از جامعه آماری ما با بازگشایی موافقت کردند. بر اساس آخرین نظرسنجی، ۸۵ درصد از تصمیم دولت مبنی بر بازگشایی مدارس راضی هستند بازگشت به.

وزیر کشور در سخنانی خاطرنشان کرد: اصلاح نظام پرداخت یارانه کشور کاری است که باید به سرعت انجام شود. دولت سیزدهم زمانی روی کار آمد و پذیرفت که هیچکس چنین کار سختی را قبول نکرد.در دوره اول دولت. در حال حاضر رسانه های خارجی و رسانه های مخالف خواهان آشفتگی کشور هستند. اما کشور از این وضعیت ناعادلانه یارانه خارج شده و دولت یارانه را پرداخت کرده است.قبل از شروع پروژه

در ادامه، بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تلاش کادر پزشکی برای برجسته ساختن اهمیت تلاش‌های هنری و فرهنگی این گروه تقدیر کرد. ໃນປີ 1978, ແມ່ນເຕັມໄປດ້ວຍ epic ທີ່ຍິ່ງໃຫຍ່.” epic ຂອງການປະເຊີນຫນ້າ corona ຕ້ອງໄດ້ຮັບການວິເຄາະຈາກຂະຫນາດທີ່ແຕກຕ່າງກັນ. ຂໍ້ຂັດແຍ່ງ Corona ແມ່ນເຫດການທົ່ວໂລກແລະເກີດຂຶ້ນໃນທຸກປະເທດ. ເຊື້ອໄວຣັສແຜ່ລາມໄປທຸກປະເທດເທົ່າທຽມກັນ, ແຕ່ພວກເຮົາບໍ່ມີຄວາມເທົ່າທຽມກັນໃນສິ່ງອໍານວຍຄວາມສະດວກແລະອຸປະກອນກັບໂລກ, ແລະຄວາມບໍ່ສະເຫມີພາບນີ້ມີບົດບາດໂດຍກົງໃນການຕໍ່ສູ້ກັບພະຍາດ. ໃນມື້ທີ່ໂລກລະບາດ, ພະນັກງານແພດແມ່ນຢູ່ສະເຫມີ; ທັງພະນັກງານ ແລະຄອບຄົວຂອງເຂົາເຈົ້າ. ນັກສິລະປິນແລະສະມາຊິກຂອງສື່ມວນຊົນໃນປັດຈຸບັນຄາດວ່າຈະສະແດງໃຫ້ເຫັນ epic ຂອງເຂົາເຈົ້າກັບທຸກຄົນ.

عین اللهی افزود: نقش مردم و نیروها در مبارزه با کرونا بسیار مهم است. شعار «ایران قوی» نیست. در واقع وقتی «مردم» وارد صحنه می‌شوند، در دنیا این اتفاق نمی‌افتد. در دولت سیزدهم با دستور رئیس جمهور واکسن سیل وارد کشور شد و به درخواست مردم همگی در برابر سیل واکسینه شدند. اگر بخواهیم واکسیناسیون گروهی را با پرسنل خودمان انجام دهیم، بیش از 2 سال طول می کشد، اما با کمک مردم می توان در مدت زمان کوتاهی این کار را انجام داد. کشورهایی هستند که امکانات و تجهیزات دارند اما مردمی ندارند. حرکت و کمک مردم شاخص است. امروز 6 مرکز تولید واکسن داریم. با واکسن تولید شده آمار ما تک رقمی می شود. اما در برخی از نقاط جهان، تعداد قربانیان همچنان بالاست.

همچنین در این مراسم علی رمضانی (سخنران و نایب رئیس سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران)، عباس هنرمند (معاون ارتباطات رئیس جمهور)، محمدعلی ذوالفیگل (وزیر علوم، تحقیقات و فناوری) و جمعی از اصحاب رسانه حضور داشتند. مردم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا