علم و تکنولوژی

جان باختن ۱۹کودک با مصرف شربت سرفه در ازبکستان

بر اساس یک گزارش روشن، پس از مرگ 19 کودک در ازبکستان بر اثر مصرف داروی سرفه تولید شده توسط شرکت تولیدی ماریون بیوتیک، وزارت بهداشت هند اعلام کرد که تمامی فعالیت های این شرکت در شمال شهر نویدا است. . این کشور متوقف شده است.

نماینده حقوقی ماریون بیوتیک گفت که شرکت سازنده دارو از مرگ این کودکان ابراز تاسف کرده و این شرکت تولید داک-1 مکس را متوقف کرده است.

وزارت بهداشت هند در بیانیه ای اعلام کرد که آژانس کنترل دارو از ساختمان این شرکت در نویدا، اوتار پرادش بازرسی کرده و به طور منظم با همتای ازبکی خود در تماس است.

این وزارتخانه اعلام کرد: نمونه هایی از این داروی سرفه برای آزمایش به آزمایشگاه منطقه ای تست دارو ارسال شد.

همچنین وزارت بهداشت ازبکستان اعلام کرد که دست کم 19 نفر در این کشور بر اثر مصرف این داروی سرفه تولید شده توسط یک شرکت داروسازی هندی جان خود را از دست داده اند.

به گفته وزارت بهداشت ازبکستان، این نوشیدنی حاوی ماده ای سمی به نام اتیلن گلیکول است و در مقادیر بالاتر از حد استاندارد برای کودکان تولید می شود و یا والدین این کودکان به اشتباه از داروهای سرماخوردگی کودکان استفاده می کنند.

به گزارش دویچه وله، این حادثه پس از حادثه مشابهی در گامبیا رخ داد، جایی که مرگ حداقل 70 کودک به دلیل استفاده از شربت سرفه و شربت سرماخوردگی تولید شده توسط شرکت داروسازی Maiden واقع در نیویورک بود. با این حال، مقامات هندی و همچنین تولیدکنندگان دارو این موضوع را رد کرده اند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دکمه بازگشت به بالا