علم و تکنولوژی

جراحی‌های زیبایی در صدر شکایت از پزشکان/جزییات تسهیلات مالیاتی برای پزشکان طرحی در مناطق محروم

معاون سازمان نظام پزشکی گفت: شکایت از اقدامات توانبخشی و زیبایی در ایران در رأس شکایات پزشکی قرار دارد.

به گزارش تکنونامه، دکتر خردمند گفت: در سال 1399 به دلیل شیوع بیماری های قلبی عروقی که بیماران برای اقدامات انتخابی و غیر اورژانسی کمتر به پزشک مراجعه می کردند، تعداد شکایات انتظامی سازمان نظام پزشکی نسبت به سال 1398 به نصف کاهش یافت. بنابراین ما شکایات انتظامی در سال 1399 نسبت به سال 1398 50 مورد کاهش داشته است.

وی افزود: در کمیسیون ما 3 هزار و 582 پرونده، 44 درصد پاسخ قضایی و 56 درصد انتظامی بررسی شد. در کمیته استیناف هم همینطور است که 55 درصد کارشناس قضایی و 45 درصد کارشناس انتظامی هستند. همچنین بیش از 600 پرونده را در مجلس سنا بررسی کرده ایم و امسال آمار ما در حال جمع آوری است.

خردمند ادامه می دهد: یکی از موضوعات مهم رسیدگی به مداخلات غیرپزشکی مداخله گر در کار پزشکی است که با جدیت قوه قضائیه و همکاری نظام پزشکی در حال انجام است.

وی گفت: طبق آمارهای بین المللی، زنان، ارتوپدی و جراحی در ایران شکایات زیادی دارند. شکایات دندانپزشکی در ایران رو به افزایش است، اما به طور کلی در ایران در کنار رشته هایی که گفتم، روش های توانبخشی و زیبایی در درجه اول قرار دارند و در این نوع شکایات افزایش یافته ایم.

به گزارش تکنونامه، در ادامه این جلسه دکتر رنجبرزاده معاون اجتماعی و مجلس سازمان نظام پزشکی گفت: موضوع مالیات را با مجلس پیگیری می کنیم. وی افزود: در بحث تسهیلات، مقرر شد خدمتگزاران در مناطق محروم و کم برخوردار از امکانات و آسایش بدون ضمانت برخوردار شوند. در کمبود و تقاضای رسیدگی به آنها است که تصویب شده و تبدیل به قانون شده است. قانونی که به تصویب شورا رسیده است برای خدمات پزشکان عمومی، متخصص یا متخصص در حوزه های خرده فروشی کم، سخت دسترسی و شماره محروم 240 میلیون تومانی که در سال مالیاتی دریافت می کنند صفر می شود و در صورت داشتن مازاد افزایش مالیات برای آنها در نظر گرفته می شود و برای اعضای هیات علمی و پزشکان تمام وقت حداکثر 10 درصد مصوب شده است. .

وی افزود: در زمینه امکانات و مسکن نیز با وزیر ارتباطات و شهرسازی مذاکراتی انجام شده است تا پزشکان مناطق محروم بتوانند خانه دار شوند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا