عمومی

جریان صدر عراق به اپوزیسیون ملی تبدیل می‌شود

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین تکنونامه، مقتدی صدر، رهبر صدر در عراق شامگاه یکشنبه گفت که در تشکیل «بزرگترین گروه پارلمانی در تاریخ عراق» شکست خورده است.

صدر در پیامی توئیتری نوشت: من متکی به خود و مستقل از امور خارجی هستم و افتخار می کنم که برای رفع نیازهای مردم و شرایط دولت به دادگاه نروم.

او با بیان اینکه موفق به تشکیل “حکومت ملی اکثریت” نشده است، افزود که هنوز راه باقی مانده است و آن تبدیل شدن به یک اپوزیسیون ملی است. رهبران حزب صدر هشدار داده اند که مدت زمان مخالفت کمتر از 30 روز نخواهد بود، اگر احزاب و سایر اعضای شورای ملی، از جمله آنهایی که با مخالفان ائتلاف کرده اند، می توانند کمیته ای تشکیل دهند، دولت مطابق میل خود عمل کرد. در غیر این صورت تصمیم دیگری خواهیم گرفت.

سید عمار حکیم، رئیس جنبش اطلاعات ملی عراق، گفت: “وضعیت سیاسی در این کشور نیاز به گفتگو دارد.” جدیت و تفاهم واقعی بین رهبران سیاسی و تصمیم گیرندگان برای برون رفت از وضعیت منطقه. که منافع ملت را به تأخیر انداخته و مانع بهره برداری از درآمدهای فزاینده کشور به دلیل افزایش قیمت نفت شده و آینده ای مبهم را بر چهره ملت می نشاند.

وی با تاکید بر اینکه اکثریت خواسته ها پروژه های خاص برای ساختن یک کشور بر اساس اصل “قومیت” است، تاکید کرد: “اکثر کاست” به اکثریت شیعه و سنی و اکثریت کردها اشاره دارد. در مسئولیت اداری کشور.

وی با تاکید بر عدم مشارکت دولت عراق در آینده جنبش ملی فکری، گفت: ما معتقدیم که اکثریت باید نمایندگانی از بزرگترین گروه‌های جامعه مدنی باشند تا این کار انجام شود. حمایت کافی پارلمان از جامعه جهانی. دولت. ” اسپری نکنید. از منظر اخلاق و مسئولیت ملی، از نیروهای سیاسی که به نمایندگی از کل جامعه و همه شرکا در میهن هستند، می خواهم که برای برون رفت از وضعیت سیاسی کنونی تلاش کنند.

حکیم خاطرنشان کرد: هرکس که می خواهد به دولت بپیوندد باید با اکثریت همراه شود و کمک مالی را سرکوب کند، دولت در اجرای پروژه های توافق شده مسئولیت کامل مشارکت و تصمیم گیری را بر عهده می گیرد. و هر که به دنبال حضور نیست باید در مجلس مخالفان بنشیند و آن را اعلام کند.

وی خاطرنشان کرد که اکثر مجالس با توافقی که فضای امن تری برای مخالفان ایجاد کند، مخالفت خواهند کرد. احزاب اپوزیسیون در پارلمان خواستار پایان دادن به رویه “بستن مجلس” و “شرکت موثر” در پارلمان شده اند. بگذارید اکثر مردم راه اندازی کنند. مشاوره های منظم و دوره ای بررسی مسائل کلیدی ملی برای رسیدن به تصمیمات ملی و اجتماعی در مورد مسائل کلیدی و قوانین حل نشده.

در انتخابات اخیر، حزب صدر عراق 73 کرسی در پارلمان 329 کرسی به دست آورد، پس از سنی ها با 37 کرسی، حزب مشروطه با 33 کرسی و حزب دمکرات کردستان عراق 31 کرسی در رتبه دوم قرار گرفتند. به رهبری هادی العامری با 17 کرسی در جایگاه دوم قرار گرفت.

درست است که حزب صدر در این انتخابات بیشترین کرسی های پارلمان را به دست آورد، اما این کرسی ها برای تشکیل دولت کافی نیست و باید با سایر احزاب سیاسی که در انتخابات پیروز شده اند متحد شود.

انتهای پیام/
این یک توصیه برای آکنه است

دکمه بازگشت به بالا