عمومی

جزئیات تازه از انفجار بندر «جبل علی» دبی؛ 5 مهندس صهیونیست کشته و زخمی شدند+سند

به گزارش خبرگزاری بین المللی خبرگزاری آنلاین تکنونامه ، اسناد فاش شده از امارات متحده عربی جزئیات بمب گذاری 6 ژوئیه در بندر جبل علی دبی را فاش کرده است.

بر اساس اسناد ، انفجار در مرکز بندر رخ داده است و همزمان ، گروهی از شش مهندس اسرائیلی در محل حادثه حضور داشتند. این افراد در شرکت اماراتی-اسرائیلی کار می کردند.

به گزارش پایگاه خبری وطن یاغرد السرب ، به گفته پلیس دوبی ، این بمب گذاری “یک نقشه تروریستی از پیش تعیین شده با اهداف خاص بود”.

بر اساس گزارش عبدالله خلیفه عبید ثقر المری ، رئیس پلیس دبی به معاون وزیر کشور امارات متحده عربی ، در این انفجار یک مهندس صهیونیست به شدت مجروح شد که سه کشته و دو زخمی برجای گذاشت.

در این گزارش آمده است که سه بمب گذار مشکوک دستگیر شده اند ، اما تحقیقات برای مشخص شدن نتیجه در جریان است. این گزارش همچنین نشان می دهد که یک بمب در یک کامیون پارک شده در بندر منفجر شده و باعث آتش سوزی گسترده شده است.

بر اساس این گزارش ، شدت آتش سوزی به حدی بود که چهار کامیون بزرگ به آتش کشیده شد که در نتیجه آن 12 کارگر بندر و 4 نفر از خدمه مجروح شدند که حال آنها وخیم بود.

رئیس پلیس دبی تاکید کرد که همه مجروحان برای درمان و مراقبت به بیمارستان رویال منتقل شده اند و منطقه ای که وارد بیمارستان شده اند تحت نظارت پلیس است.

در این نامه آمده است: “برخی از اجساد دفن شده اند و برخی دیگر نیز تحت کنترل کامل پلیس و خدمات مربوط به کشور خود به دلیل شرایط حساس به کشورشان بازگردانده شده اند.”

طبق نامه ، مواد مورد استفاده برای رها کردن بمب ها معمولی نبوده است. زیرا این میزان آسیب را وارد می کند. برخی منابع اعلام کردند که تمام کامیون های منطقه منهدم شده و دود ناشناخته ای به هوا منتشر شده است که نشان می دهد “مواد مورد استفاده در انفجار جدید بوده است”.

رئیس پلیس دبی خاطرنشان کرد که رسانه ها اجازه ندارند این خبر یا فیلم را به دستور مقامات منتشر کنند.

پایان پیام /


دکمه بازگشت به بالا