عمومی

جزئیات و تعهدات بیمه حوادث و درمان مازاد دانش‌آموزی

هر سال، وزارت آموزش و پرورش همه دانش آموزان را در هنگام ثبت نام در مدرسه تحت بیمه حوادث قرار می دهد. بیمه مذکور 12 ماه از سال اعتبار دارد و دانش آموزان را در برابر حوادث مختلف بیمه می کند.

به گزارش تکنونامه، قرارداد بیمه حوادث و مازاد درمانی دانش آموزان و کارکنان مدارس دولتی و غیر مدارس وزارت آموزش و پرورش که با بیمه دانا منعقد شد از اول آنلاین ماه 1401 شروع و تا 1 آنلاین 1402 ادامه داشت.

موضوع بیمه حوادث دانشجویی

مشمولین این بیمه نامه افراد زیر می باشند:

– کلیه دانش آموزان مراکز آموزشی دولتی و غیر دولتی در مقاطع مختلف تحصیلی

– دانشجویان هنرستان و دانشجویان مقطع کارشناسی

– دانشجویان دانشگاه فرهنگیان

– دانش آموزان مهدکودک، مربیان مهدکودک، نوجوانان مهدکودک های وابسته به وزارت آموزش و پرورش اعم از نونهالان، کودکان، کودکان و مهدهای کودک (شروع بیمه مهدکودک ها دو ماه زودتر از شروع بیمه نامه و برای جوانان در مهد کودک از. تاریخ ثبت نام)

کتاب دانش آموزان نهضت سوادآموزی

– دانش آموزان در حال تحصیل در طرح آموزش از راه دور

– دانش آموزان مدرسه شبانه و بزرگسالان

– دانش آموزان سال آخر دوره دوم متوسطه که موفق به قبولی در امتحانات موضوعی خود در پایان سال تحصیلی نشده اند از نظر پرداخت بیمه و اعلام نام توسط بیمه گذار.

– دانش آموزان مدارس استثنایی

– کلیه کارکنان اداری و آموزشی آموزش و پرورش و خانواده های تحت تکفل (فقط همسر و فرزندان) که طبق آنها دارای دفترچه بیمه پایه می باشند، معلمان نظامی، معلمان نهضت سوادآموزی.

– فرهنگ بازنشستگی که دوباره در آموزش و پرورش جواب داده است.

– دانش آموزان در حال تحصیل در مدارس ایرانی خارج از کشور

تعهد بیمه حوادث دانشجویی

جزئیات و تعهدات بیمه حوادث دانشجویی و مازاد پزشکی

جزئیات و تعهدات بیمه حوادث دانشجویی و مازاد پزشکی

حق بیمه سالانه بیمه حوادث دانشجویی چقدر است؟

براساس این قرارداد حق بیمه سالانه هر بیمه شده 27 هزار و 523 تومان است که 30 هزار تومان با احتساب 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده تعیین می شود.

بیمه گر موظف است بلافاصله پس از وقوع حادثه به بیمه گر اطلاع دهد و بر اساس نوع هزینه ها مدارک را ارائه دهد. حداکثر مدت اعلام و ارسال اسناد خسارت فوت چهار ماه و برای سایر موارد سه ماه پس از انقضای بیمه نامه می باشد در غیر این صورت بیمه گر تعهد و مسئولیتی در قبال پرداخت خسارت ندارد.

پرداخت خسارت چقدر طول می کشد؟

بیمه گذاران برای جبران خسارت فوت ظرف 30 روز کاری و سایر موارد در مدت مذکور اقدام می کنند 10 روز کاری پرداخت

پوشش جامع مسئولیت مدنی بیمه گذاران در برابر یکدیگر و اشخاص ثالث

بیمه جامع مسئولیت مدنی در قبال خسارات جانی بیمه شده در داخل مدرسه یا داخل شهر و اردوهای ویژه شهرستان، کاروان های راهیان نور، جلسات آموزشی و طرح های کارورزی برای دانشجویان حرفه ای محیط بانان و اساتید، پژوهشکده ها، آزمایشگاه های نانو، سالن ها. . و اماکن ورزشی متعلق به آموزش و پرورش، مسابقات ورزشی اداره آموزش و پرورش، کارگران و پیمانکاران در محلی که مسئولیت بیمه گر به عهده بیمه گذار است و عموماً با تصمیم قوه قضائیه در صورت احراز بیمه گر که بیمه گذار است. حداکثر جبران خسارت را بر عهده خواهد داشت. حدود اختیارات مندرج در بند ب جدول شماره 6 این قرارداد به عهده بیمه گر می باشد. شرط پرداخت خسارت تاریخ تصمیم قطعی مرجع قضایی است.

تبصره 1- خسارات ناشی از مسئولیت بیمه شدگان در قبال یکدیگر صرفاً در مدارس و مراکز مرتبط با آموزش و پرورش، اردوهای دانش آموزی ناشی از اقدامات غیرعمد پوشش داده می شود.

تبصره (2) تعهد بیمه گر در این بند منوط به این است که نام مصدوم یا مسئول حادثه در فهرست مربوطه ثبت و حق بیمه به شرکت بیمه دینا پرداخت شده باشد. رویدادهای مربوط به کاروان راهیان نور نیز از زمان اعزام از محل سکونت یا تحصیل تا زمان بازگشت به محل سکونت یا تحصیل مشمول پوشش خواهد بود.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا