علم و تکنولوژی

جزییات تخلیه یکی از ساختمان‌های بیمارستان حضرت رسول / انتقال بیمارستان فیروزآبادی تا ۲ ماه آتی

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: ارزیابی ما نشان می دهد که ساختمان 3 حضرت رسول هشدار قابل توجهی دارد، این موضوع تخلیه را در دستور کار قرار داده است. فعالیت های مهاجرت ظرف یک ماه برنامه ریزی شده و ظرف سه ماه تکمیل خواهد شد. بنابراین هنوز مهاجرت آغاز نشده است.

دکتر نادر توکلی در گفت وگو با تکنونامه وی در خصوص عملیات تخلیه یکی از ساختمان های حضرت رسول (ص) گفت: تخلیه به معنای تخلیه فوری نیست. در بیمارستان حضرت رسول 4 ساختمان به هم پیوسته داریم. سه ساختمان دارای کاربری فعال پزشکی و یک ساختمان فاقد کاربری پزشکی و اداری بوده است. اکنون، ارزیابی ما نشان می دهد که ساختمان 3 اخطارهای مهمی دارد که جابجایی ساختمان 3 را در دستور کار ما قرار می دهد.

وی افزود: هدف از جابجایی ساختمان 3، جابه جایی آن به خارج از بیمارستان است. حدود 180 تخت بیمارستان حضرت رسول در این ساختمان به ارائه خدمات و آپشن های ویژه (غیر اورژانسی) اختصاص دارد.

وی با اشاره به اینکه هر چهار ساختمان حضرت رسول (ص) از نظر ایمنی ناایمن بازدید شده است، تصریح کرد: از نظر سازه ای است اما امکانات اصلاح شده است. در بحث امنیت، سازه های ساختمان های یک و دو دارای مفاهیم امنیتی هستند.

وی با اشاره به تشکیل کارگروه هجرت ساختمان 3 حضرت رسول (ص) در دانشگاه علم و صنعت گفت: این کارگروه متشکل از روسای بخش ها، 5 یگان امنیتی و وزارت امور خارجه است. بیمارستان و غیره کارخانه. فعالیت های مهاجرت در مدت 1 ماه برنامه ریزی شده است و در عرض 3 ماه انجام می شود، بنابراین فعالیت های مهاجرت هنوز شروع نشده است. این کار بسیار دشواری است. البته بخشی از ساختمان سوم در ساختمان های 1 و 2 قرار دارد، اما قسمت های دیگر باید در بیمارستان های دیگر مستقر شود که در حال رایزنی با بیمارستان هایی با نرخ خواب کمتر هستیم.

توکلی افزود: تمامی خدمات اورژانس، جراحات، تروما و اورژانس های تنفسی و قلبی در بیمارستان پیامبر اعظم(ص) همچنان پذیرفته می شود و تمامی خدمات ساختمان های یک و دو همچنان پابرجاست. نیاز ما به بیمارستان های جایگزین در منطقه غرب است تا در توزیع بیماران دچار مشکل نشویم.

وی تاکید کرد: ماهی که هدف آن برنامه ریزی برای مهاجرت است از ابتدا آغاز می شود و در تیرماه و سپس در تابستان روند مهاجرت آغاز می شود. بعد از تخلیه، ساختمان شماره 3 در شرف تخریب و بازسازی است، یعنی البته ما به بودجه ای فراتر از توان علم پزشکی ایران نیاز داریم. دستور کار بعدی ما مکان یابی و جابه جایی ساختمان 4 است، اگرچه جابجایی به اندازه ساختمان 3 مهم نیست.

اشاره کرد که برنامه بلند مدت بیمارستان حضرت رسول (ص) 7 بیمارستان جایگزین استوی گفت: در کنار بیمارستان می توانستیم زمینی را برای جایگزینی بیمارستان سال ها پیش در نظر بگیریم و فکری برای آن کنیم. بیمارستان حضرت رسول (ص) مستعد است و از آنجایی که قصد ارائه خدمات درمانی در این مرکز است، در آینده توانبخشی و امکانات آن به صورت درمانی خواهد بود.

وی با اشاره به سایر مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران که امکان جابجایی و استقرار آنها وجود دارد، خاطرنشان کرد: ما به موضوع فوری و مهم توجه نکردیم، اما مطمئناً بیمارستان های دیگری هم داریم که ناپایدار هستند. بیشتر مراکز درمانی ما در حال خراب شدن هستند، به همین دلیل است که باید به فکر بیمارستان های جایگزین، بازسازی و بازسازی در طول زمان باشیم. در همین راستا جایگزینی بیمارستان فیروزآبادی دیده شده و در حال انتقال آن به بیمارستانی جدید با 320 تخت ساخته و تجهیز تا دو ماه آینده هستیم.

وی افزود: بیمارستان فیروزآبادی قبلا 200 تختخوابی داشت اما بیمارستان جدیدی که به زودی اضافه می شود 320 تخت اضافه خواهد شد و این تعداد قطعا پاسخگوی نیاز منطقه خواهد بود.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: حرکت; بیمارستان فیروزآبادی تخریب می شود و انشالله با احداث ساختمان جدید، دانشکده دندانپزشکی در آنجا شروع به کار می کند تا خدمات بهتری در این زمینه ارائه شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا