عمومی

جشن ملی انار در ارزوییه برگزار می شود

به گزارش تکنونامه؛ مهندس فریدون اسفی در تشریح جزئیات این خبر گفت: علاوه بر ارائه محصولات باغی و طبیعی، صنایع دستی و هنرهای سنتی این روستا نیز در قالب نمایشگاهی به نمایش گذاشته و به فروش می رسد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کم افزود: این جشن در باغی به مساحت یک هزار و 700 متر مربع برگزار می شود و از تمامی علاقه مندان دعوت می شود در این جشن شرکت کنند.

وی با اشاره به اینکه این جشنواره برای اولین بار در استان کرمان برگزار می شود، گفت: برگزاری جشنواره این امر تاثیر مثبتی بر استان ها به ویژه منطقه ارزویه در خصوص معرفی پتانسیل های این منطقه دارد.

فعالان در ادامه با بیان اینکه این جشن اقدامی موثر برای جذب مردم از استان های همجوار مانند بندرعباس به منطقه ارزویه خواهد بود.

وی تاکید کرد: امیدواریم این جشن در سال های آینده نیز تداوم داشته باشد و علاقمندان بتوانند از طریق گردشگری در این جشن شرکت کنند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کنتوم، تامین آرامش و نظم مراسم را موضوع مهمی در برگزاری جشنواره دانست و گفت: خوشبختانه این موضوع با همکاری نهادهای مرتبط رصد شده است. بخشداری، بخشداری، جهاد کشاورزی و…

فعالان تشریح کردند: این رویداد از ساعت 10 روز پنج شنبه 23 مهرماه با حضور مسئولان استانی و علاقمندان به مدت 2 روز میزبانی می شود و همچنین خاطرنشان کردند که با توجه به دارایی های گردشگری هر منطقه جشنواره های مختلفی برگزار می شود. در استان کرمان خوشبختانه با استقبال خوبی مواجه شد.

46

دکمه بازگشت به بالا