عمومی

جلب رضایت تل آویو یا تصمیم نهایی؛ گزاره‌های پیش روی اروپا در مذاکرات

به گزارش بین الملل فارس، همزمان با ادامه مذاکرات در وین، رسانه ها احتمال نتیجه مذاکرات، تاثیر رسانه ها و حرکت سیاسی رژیم صهیونیستی بر روند مذاکرات را گمانه زنی می کنند.

در این راستا لازم به ذکر است که با توجه به ماهیت تنش های رژیم صهیونیستی و همچنین هماهنگی احتمالی هرگونه توافق در وین، حرکت رژیم صهیونیستی نیز پیش بینی شده بود.

اظهارات ایهود اولمرت، نخست وزیر اسرائیل در مورد نیاز به زمان بندی مجدد مذاکرات، از کشورهای اروپایی می خواهد که توافقات با ایران را رد کنند. سیر تحول و جهت گیری مذاکرات در وین. وی گفت: غرب تمام تلاش خود را برای دستیابی به یک توافق خوب انجام داده است.

در ماه‌های اخیر نیروهای ویژه اسرائیل در حوزه دیپلماسی و گفت‌وگو بر روند مذاکرات وین تأثیرگذار بوده‌اند. سفرهای متعدد مقامات رژیم به آمریکا و کشورهای اروپایی و بحث های سخت گویای این امر است. صهیونیست ها در این راه تلاش می کنند امکان هرگونه توافق عادلانه برای احقاق حقوق مردم را منتفی کنند.ایران.

در همین راستا، هر مقام صهیونیستی که وارد واشنگتن می شد، درصدد رایزنی با مقامات آمریکایی در مورد لزوم مخالفت با ایران یا ضرورت حل و فصل همه جانبه برای رضایت غرب بود. بخش مهمی از این گفتگوها در اختیار «ایلات هلاطا» مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی قرار گرفت. هلاتا روور روز دوشنبه وارد ایالات متحده شد تا در مورد پرونده ایران گفتگو کند و با جک سالیوان وزیر امور خارجه آمریکا در کاخ سفید دیدار کند. روز گذشته، نقطعلی بنت با جو بایدن تلفنی صحبت کرد و به او گفت: “اگر توافق را امضا نکنی، هیچ اتفاقی نمی افتد.” سفر وزیر امور خارجه اسرائیل به بریتانیا و فرانسه در دسامبر گذشته بی‌معنا بود، از هدف تل آویو تا کشورهای اروپایی.

نفتالی بنت خطاب به بایدن: اگر آن توافق را امضا نکنید، هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.

در جریان سفر هفته گذشته آنالنا بایربوک، وزیر امور خارجه آلمان به سرزمین های اشغالی، بخش مهمی از مذاکرات مقامات رژیم صهیونیستی با وی درباره اجرای ادعاهای تل آویو در حال مذاکره بود.

صهیونیست ها در طول محاصره توافق 2015 در تمام مراحل آن از هیچ تلاشی فروگذار نکردند. در عین حال از سال 2015 شاهد چشم انداز روشن و در عین حال شکست بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 هستیم. حتی در روز امضای توافق هسته ای، نتانیاهو برای سخنرانی در کنفرانس مشورتی سیاسی به نیویورک سفر کرد.توافق هسته ای در تاریخ سیاسی آمریکا بی سابقه است.

در دوره دونالد ترامپ شباهت های زیادی بین آمریکا و رژیم صهیونیستی مشاهده کردیم. اگر نفوذ نتانیاهو را اولین یا مهمترین دلیل خروج ترامپ از کنگره ندانیم، توطئه محور عبری و لابی صهیونیستی «آیپک» در آمریکا در اتخاذ این تصمیم بی تأثیر است. .

نفتالی بنت، نخست وزیر کنونی رژیم صهیونیستی از تاکتیکی متفاوت از نتانیاهو استفاده کرد و سعی کرد اختلافات خود با واشنگتن را به رسانه ها محدود کند و بیشتر بحث ها پشت درهای بسته انجام شد که قطعا مورد تبریک مقامات آمریکایی قرار گرفت. به گفته منابع رسانه ای غربی، نفتالی بنت و جو بایدن دو دیدگاه متفاوت در مورد توافق هسته ای با ایران دارند. بایدن سعی کرد از دو ابزار تحریم و مذاکره استفاده کند، اما صهیونیست ها بر مقاومت ذاتی خود در برابر هر توافقی پافشاری کردند و تلاش کردند آمریکا را در رویارویی سخت تری با ایران قرار دهند.

سفر نتانیاهو به واشنگتن و سخنرانی در کنگره علیه توافق هسته ای با دولت اوباما در تاریخ آمریکا بی سابقه است.

این در حالی است که با توجه به پیشرفت مذاکرات و اکثر توافقات مکتوب، تا نقطه عطف پایان گفت وگوها و دستیابی به تفاهم در وین تنها مستلزم اتخاذ تصمیمات لازم از سوی غرب است. هشتمین دور مذاکرات روز پنجشنبه با دو جلسه تک به تک برگزار شد که اختلاف زمانی انریکه مورا، مذاکره کننده و میخائیل اولیانوف، رئیس تیم مذاکره کننده روسیه و علی باقری، سرپرست تیم مذاکره کننده ایران در ادامه این دیدارها، نشستی سه ساعته بین مذاکره کنندگان ارشد ایران، اتحادیه اروپا و 3 کشور اروپایی برگزار شد.

وی روز جمعه سه کارگروه اقدامات هسته ای، اجرا و لغو با کارشناسان ایرانی و گروه 1+4 دیدار کرد. این جلسات بیش از شش ساعت به طول انجامید و در این مدت ضمن بررسی و بازنگری موضوعات مربوط به هر یک از کارگروه ها، اختلافات و ابهامات باقی مانده مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/
در اینجا چند پیشنهاد در مورد نحوه ظاهر یا گرفتن وقت برای درمان آکنه وجود دارد

دکمه بازگشت به بالا