عمومی

جلسه کابینه امنیتی تل‌آویو برای بررسی حملات بیشتر به غزه

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری آنلاین تکنونامه، رسانه های عبری زبان از برگزاری نشست امنیتی خبر دادند.سیاست رژیم صهیونیستی که بامداد یکشنبه در تل آویو به کشتار کودکان پرداخت.

در این دیدار که در مقر وزارت جنگ این رژیم در محله «کریا» برگزار شد، «یائیر لاپید» نخست وزیر موقت، «بنی گانتز» وزیر جنگ، «کوچاوی» رئیس ستاد ارتش آویو و نیز امور خارجه رژیم صهیونیستی حضور داشتند. نفتالی بنت وزیر نفت به همراه دیگر مقامات ارشد امنیتی در این مراسم شرکت کردند.

به گزارش رسانه های عربی، آقای لاپید با اشاره به آغاز «عملیات طلوع» علیه غزه، مدعی شد: بدون شک اسرائیل به اقدامات خود برای تضمین آرامش شهروندان خود ادامه می دهد.

رسانه های صهیونیستی همچنین گزارش دادند که شورای امنیتی-سیاسی رژیم موقت اسرائیل در این نشست ادامه عملیات و حملات بیشتر در غزه را بررسی خواهد کرد.

جنگنده های رژیم صهیونیستی شامگاه جمعه حمله جدیدی را به غزه انجام دادند و طی آن «تیسیر الجباری» از فرماندهان ارشد «سرایا القدس» شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین را به هلاکت رساندند. و نه نفر دیگر از جمله یک دختر پنج ساله.

در پاسخ به این حملات، گروه های ضد فلسطینی شروع به شلیک موشک به این منطقه کردند که در اطراف نوار غزه و فلسطین اشغالی از جمله بخش جنوبی تل آویو واقع شده است. سرایا القدس در این رابطه اعلام کرد که جنگنده های فلسطینی بیش از 100 موشک به شهرک های صهیونیست نشین اطراف غزه و تل آویو شلیک کردند.

وزارت صحت عامه نوار غزه بامداد یکشنبه اعلام کرد که از آغاز عملیات جدید دولت انتقال به غزه، 24 فلسطینی از جمله 6 کودک کشته و 203 نفر زخمی شدند.

در انتهای پیام
این مقاله را برای صفحه اصلی پیشنهاد دهید

دکمه بازگشت به بالا