علم و تکنولوژی

جولان سویه‌های جدید کرونا در سایه مدیریت ضعیف کشورها/ ویژگی‌های ویروس هندی کرونا

رئیس مرکز تحقیقات ویروس شناسی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به شیوع ویروس کرونا هند در جهان اظهار داشت: کشورهایی که بیش از حد بیهوش ، مستقل و آسیب پذیر هستند مقاومت بیشتری در برابر کلاژن ، ذات ویروس ویروس جولان دارند. . “خواهد داد.

به گزارش تکنونامه ، دکتر علیرضا ناجی با اشاره به اینکه ویروس جهش یافته هند خطرناک تر و خطرناک تر از سایر گونه های کرون است ، گفت: “همانطور که از نام این ویروس مشخص است ، منشا آن از هند است.”

وی گفت: “برای اولین بار در هند ، دو جهش همزمان شناسایی شده است. پیش از این ، سابقه جهش وجود داشت ، اما هرگز ویروس به طور همزمان در ویروس ادغام نشد.”

هند این کشور زیر بار شیوع کرونا به خاک سپرده شده است

بر اساس نشریه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ، یکی از اعضای هیئت علمی این دانشگاه وضعیت شیوع Covid 19 در هند را نگران کننده و خطرناک توصیف کرد و افزود: اصطلاح “هند زیر تاج فرو رفته است” بیماری نیست. “

وی گسترش مدار هند در جهان را اعلام کرد و افزود: این گونه در حال تبدیل شدن به بزرگترین جمعیت تاج در قاره جهان است.

شهید بهشتی ، عضو هیئت علمی دانشگاه پزشکی ، گفت: “بیش از 60٪ بیماران مبتلا به بیماری بیماری کرونا قلب در هند به ویروس آلوده شده اند.”

ناجی با استناد به خصوصیات ژنتیکی هند ، خاطرنشان می کند: “این کوتوله که در نوامبر سال 2020 آزاد شد ، می تواند در بسیاری از کشورها به نژادی غالب تبدیل شود و به ایجاد ایمنی منجر شود.”

رئیس مرکز کنترل ایمنی دانشگاه گفت: “این مطالعه نگرانی هایی در مورد ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن در برابر ویروس کرونا ایجاد می کند.”

وی گفت: در هند ، ما با بیماری بسیار مسری روبرو هستیم و در عین حال ممکن است شاهد روند واکسیناسیون یا عود مجدد این بیماری باشیم.

ناجی گفت: “اطلاعات اولیه منتشر شده از ویروس جهش یافته هند نشان می دهد که میزان انتقال و مرگ و میر ویروس ژنتیکی هند از ویروس کرون دیگر بیشتر است.”

اعضای هیئت علمی متذکر شدند که به نظر می رسد متحدان هندی نیز بر روند واکسیناسیون تسلط دارند: “این گونه ها ممکن است مقاومت بدن در برابر عفونت های طبیعی یا مقاومت در برابر واکسن را افزایش دهند.”

رئیس مرکز کنترل بیماری های دانشگاه با بیان اینکه جهش انسانی بیماری کرونا در حال بررسی است ، افزود: کرونا از قوانین ویروسی تبعیت می کند. قانون تاج گذاری در کشورهای پیشرفته مانند کره جنوبی ، چین ، نیوزیلند ، تایوان و ویتنام قابل اجرا است.

وی گفت: جهش ویروس کرونا در کشورهایی که ویروس کرونا به طور غیرقابل کنترل در حال گسترش است بیشتر اتفاق می افتد.

ناجی گفت: “به عنوان مثال ، متغیرهای برزیل یا آفریقا در کشورهایی ایجاد می شود که کنترل ویروس در بسیاری از مناطق جهان از بین رفته است.”

وی همچنین به توصیف جهش های ویروسی در انگلیس پرداخت: “گسترش ویروس همچنین نتیجه تصور غلط انگلستان از ایجاد ایمنی این گروه است که باعث خسارات جبران ناپذیری می شود.”

رئیس مرکز علم و فناوری دانشگاه گفت: در کشورهایی که هوشیار ، مستقل و در معرض تماس با بیماری های واگیر نیستند ، سویه های ویروسی گسترش می یابد.

ناجی خواستار تسریع در روند واکسیناسیون کرونا شد و ادامه داد: واکسیناسیون به عنوان توصیه دقیق و علمی باید در دستور کار قرار گیرد. واکسن ممکن است در برابر سویه جدید ویروس مقاوم باشد ، اما این واکسن می تواند از افسردگی یا مرگ کووید جلوگیری کند.

اعضای هیئت علمی دانشگاه واکسیناسیون عمومی را اقدامی قطعی برای کنترل تاج توسط دولت می دانند و می گویند که نظارت صحی بر سلامت ، شناسایی و درمان موارد کرونا می تواند بحران جهانی را پایان دهد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پزشکی شهید بهشتی ، ناجی سرانجام کرونا را کنترل مسائل جهانی می داند و تأکید می کند که کرونا مانند کشتی ای است که در هر کشوری تأثیر می گذارد ، بنابراین همه کشورهای جهان باید به چشم انداز مشترکی که کرونا می تواند همزمان وجود داشته باشد دسترسی داشته باشند.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا