علم و تکنولوژی

“جیمز وب” برای آغاز یک انقلاب علمی آماده می شود

"جیمز وب" برای شروع یک انقلاب علمی خنک شوید

جان ماتر، برنده جایزه نوبل و فضانورد در مرکز فضایی گودارد ناسا گفت: “لنز دوربین در حال سردتر شدن است.”

برای اینکه ابزار فروسرخ ما بتواند ظرافت‌های کهکشان‌ها، سیارات فراخورشیدی و اجرام دیگر را مطالعه کند، باید بسیار سرد باشد و ماده می‌گوید تک فوتون‌ها (ذرات نور) اکنون شروع به ثبت در آشکارسازهای تلسکوپ کرده‌اند. وی گفت: هنوز عکسی برای نمایش وجود ندارد، اما امیدواریم به زودی در دسترس قرار گیرد.

ماتر در مورد سفر حماسی وب به مکانی دور به نام Lagrange Point L2 گفت: «قرار گرفتن در این نقطه، نیروی گرانشی زیادی را برای تلسکوپ متعادل می کند. چرخش در فضا با حداقل مصرف سوخت.

وی افزود: «در حدود پنج ماه دیگر، وب یک برنامه علمی بلندپروازانه را راه‌اندازی می‌کند که تمام جنبه‌های فیزیک نجومی را پوشش می‌دهد، اما ابتدا باید یک مرحله راه‌اندازی دقیق را طی کند».

در حال حاضر، فعالیت قابل توجهی برای قرار دادن 18 عنصر شش ضلعی آینه اصلی در حال انجام است. ماتر توضیح می دهد: «در حال حاضر، آنها به عنوان 18 تلسکوپ مجزا کار می کنند، اما به زودی باید به اعماق کیهان به عنوان یک آینه نگاه کنند.

او گفت: “ابتدا باید تصویری را پیدا کنیم که همگی 18 شش ضلعی مختلف را می سازد، سپس باید بفهمیم که هر کدام چیست و سپس شروع به ارسال دستورات به موتور کوچکی کنیم که آن را به مکان مناسب حرکت می دهد.” صحبت کن. بده. در نهایت، آنها را برای ایجاد تصاویر واضح و زیبا با دوربین مادون قرمز در نزدیکی خود قرار می دهیم. سپس باید بررسی کنیم که آیا سه ابزار دیگر در حالت فوکوس هستند یا خیر.

یکی از ابزارهایی که هنوز راه اندازی نشده است، ابزار میانی فروسرخ است. بنابراین، این روند هنوز آغاز نشده است. این ابزار حدود چهار ماه پس از راه اندازی آماده خواهد شد، در حالی که بقیه ابزار باید دو ماه پس از راه اندازی در دسترس باشد. ماتر گفت: “بنابراین ما آماده ایم اولین نتایج خود را در تابستان آینده اعلام کنیم.”

Matter می گوید که تصاویر تولید شده توسط وب، به دلیل اینکه بیشتر در طیف مادون قرمز هستند، با تصاویر موجود در تلسکوپ فضایی هابل که از طول موج های مادون قرمز متفاوت و نور مرئی استفاده می کنند، متفاوت خواهند بود.

او توضیح می دهد: «ما می توانیم از مادون قرمز برای نگاه کردن به داخل و بین ابرهای غبار استفاده کنیم، زیرا مادون قرمز به جای پریدن، دانه و غبار را پخش می کند. بنابراین، به عبارت دیگر، وب می‌تواند عمیقاً به ابرهای غباری که سیارات فراخورشیدی در حال تشکیل هستند، یا قلب کهکشان‌های غباری نگاه کند. این تصاویر زیبا و متفاوت خواهند بود.

ماتر گفت: “اولین سایت بر روی اجرام منظومه شمسی مانند مریخ یا قمر مشتری به نام “اروپا” متمرکز شد که هدف اکتشافات روباتیک بیشتر در دهه 2030 و پس از آن است.” سپس به سیاراتی به اندازه زمین نگاه خواهد کرد که به دور ستاره های “کوتوله M” می چرخند که بسته به محیط آنها ممکن است قابل سکونت باشند.

ماتر می‌گوید: «ما در جستجوی حیات در دوردست‌های کیهان، نمی‌توانیم پاسخ‌های روشنی به ما بدهیم، اما می‌تواند ما را راهنمایی کند».

او درباره بررسی سیاراتی به اندازه زمین برای یافتن نشانه‌های حیات گفت: «انتظار نداشتیم در این رصدخانه اکسیژن ببینیم، کار بسیار سختی بود. همچنین، ما به دنبال طول موج مناسب برای انجام این کار نیستیم، اما انتظار داریم بخار آب را در جو سیارک ببینیم.

ماتر در بیانیه ای گفت: «وب ممکن است بتواند ستارگان را در یک کره شناسایی کند، که به ما در درک سن ستارگان و تکامل کل جهان کمک می کند.

نمونه‌هایی از دیگر تحقیقات آتی که او ذکر می‌کند شامل مشاهده منظومه‌های خورشیدی جوان در سحابی‌ها یا گاز ابر و استفاده از ابرنواخترها برای ارزیابی سرعت انبساط جهان است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا