عمومی

حضور نظامیان ایران و 34 کشور در «مسابقات بین‌المللی ارتش»

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری آنلاین تکنونامه، معاون وزیر دفاع روسیه روز چهارشنبه در نشست خبری با حضور مقامات نظامی خارجی در روسیه گفت: بیش از 260 تیم از 35 کشور از جمله ایران در این نشست شرکت خواهند کرد. به کنفرانس بین المللی بپیوندید. بازی های ارتش که در روزهای 13 تا 27 مرداد (شنبه 22 مرداد، شنبه 5 شهریور) در 12 شهر مختلف جهان برگزار می شود، شرکت خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، آقای پاول پوپوف معاون وزیر دفاع روسیه گفت: امسال این مسابقات ورزشی در 12 کشور آذربایجان، الجزایر، ارمنستان، بلاروس، ویتنام، ایران، قزاقستان، چین، مغولستان در آپ برگزار می شود. . روسیه، ونزوئلا و ازبکستان.

پوپوف گفت: در ونزوئلا که دوازدهمین کشور میزبان است، بیش از 260 تیم از 35 کشور و 6500 شرکت کننده درخواست داده اند. این کشورها 4 میلیارد نفر از جمعیت جهان را در خود جای داده اند.

وی افزود: بازی های بین المللی ارتش به میدانی عالی برای نمایش مهارت های تسلیحاتی و تجهیزات نظامی تبدیل خواهد شد. علیرغم تلاش های بی سابقه غرب برای منزوی ساختن روسیه و سایر کشورهای مستقل، دامنه جغرافیایی بازی های ارتش همچنان در حال گسترش است و امسال 34 مسابقه در خاک سه قاره جهان برگزار می شود.

به گزارش منابع خبری، 4 تیم نظامی به نمایندگی از نیروهای مسلح ایران برای شرکت در بازی های بین المللی نظامی 2022 به روسیه سفر کردند.

بازی های بین المللی ارتش یک رویداد نظامی سالانه در روسیه است که توسط وزارت دفاع روسیه برگزار می شود. این رویداد برای اولین بار در آگوست 2015 برگزار شد.

به تازگی سایت «واشنگتن فری بیکن» نوشته است که ایران، روسیه و چین قصد دارند در بازی های بین المللی در آمریکای لاتین تحت عنوان «مرز تک تیرانداز» در قدرت نمایی مقابل آمریکا شرکت کنند. به گفته منبع، این بازی های نظامی یکی از بارزترین نشانه های استقرار نیروهای ائتلاف علیه آمریکا در آمریکای لاتین است.

«جوزف هومر» تحلیلگر امنیت ملی به واشنگتن فری بیکن گفت که روسیه و متحدانش ایران و چین در نقطه ای هستند که با شرکت در این بازی های نظامی در ونزوئلا قدرت زیادی از خود نشان می دهند. با عادی سازی فعالیت های نظامی دشمنان ایالات متحده در دریای کارائیب، ما در آمریکای لاتین آسیب پذیر هستیم. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اصلی پیشنهاد دهید

دکمه بازگشت به بالا