علم و تکنولوژی

حق الزحمه‌ پزشکان در بخش خصوصی و دولتی یکسان می‌شود

به گزارش شفاف، سعید کریمی معاون وزارت بهداشت در برنامه سلامت مثبت گفت: 30 شهریورماه طی نامه ای به امضای این مقام مسئول، اصلاح طرح قاصدک را به دانشگاه ابلاغ کردیم. طرح قاصدک دیگر وجود ندارد و سیستم قاصدک تدوین شده است و اگر شخصی بر اساس قاصدک پرداخت کند، حساب است و از 31 شهریور سامانه موثر جایگزین قاصدک خواهد شد.

درآمد |سرمایه گذاری

وی افزود: تا پایان امسال بسته به اصلاحات جدید درآمدها متفاوت خواهد بود.بیمارستان دولتی از بیمه اخذ می شود، پرداخت بیمه تقریبا 1 سال است. وزیر کار جدید 5 میلیارد تومان دستور داد که داریم پرداخت می کنیم.

وی افزود: حق الزحمه بخش خصوصی باید مانند بخش دولتی باشد، امسال هم قطعاً میزان پول یکسان خواهد بود، پزشکان می توانند برای کار در بخش دولتی یا خصوصی و دستمزد تصمیم بگیرند. همینطور خواهد بود.

کریمی بیان کرد: اما برخی افراد هم در بخش دولتی و هم در بخش خصوصی کار می کنند، در این موارد بیمه ها فکر می کنند درآمد این افراد از بخش خصوصی است.

وی افزود که مبالغ دریافتی از داکتران تغییر و بین پرستاران و سایر پرسنل توزیع خواهد شد.

وی درباره آغاز طرح پزشکی گفت: می توانیم مردم را در آنلاین توزیع کنیم اما وقتی امتحان هیئت می دهند چند هفته طول می کشد تا اعتراض هیئت، اعلام صنف و نفرات برتر، چون 5 تا 10. درصد افراد می توانند هیات علمی شوند، بنابراین منتظر ماندیم تا معاونت آموزشی افرادی را که می خواهند به عنوان هیات علمی انتخاب شوند، انتخاب کند.

کریمی تصریح کرد: کسانی که تصمیم به سرمایه گذاری در ساخت بیمارستان یا بهداشت و درمان می گیرند، به روی آنها باز است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دکمه بازگشت به بالا