عمومی

حیدری تنها شانس طلا تا پایان روز سوم/ تلاش گلشادنژاد برای برنز – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، دختران و پسران به تاتامی رفتند که علیرضا حیدری نماینده وزن 75- کیلوگرم کاراته کشورمان با مسئولان راهی فینال شد.

وزن منهای 75 کیلوگرم کشور پس از تساوی دو بر صفر مقابل «ناسیان» از ارمنستان پیش افتاد، سپس پس از تساوی یک بر یک با سنسو (امتیاز اول) «جان کولز» از اسپانیا را شکست داد و در دور چهارم. وی “ماروس یانویج” از اسلواکی را 7 بر 3 شکست داد.

حیدری در مرحله نیمه نهایی با حسن مسارو دست پانزدهم بزرگسالان جهان که مدال برنز لیگ جهانی 2022 امارات را کسب کرده بود، با 4 رای داور موفق شد این حریف اردنی را شکست دهد و این دیدار با نتیجه 5. -5 به پایان رسید. و به دور پایانی برود.

آتوسا گلشادنژاد قهرمان وزن 61 کیلوگرم تیم ملی که یکشنبه هفته جاری برای کسب مدال برنز رقابت می کند، در دور اول با نتیجه 8 بر صفر نماینده سوئیس و در دور دوم «گرازیوسی» از ایتالیا صاحب مدال برنز را شکست داد. از اروپا به امید سال 2022 و پول لیگ مراکش 2022 با نتیجه 7 بر 2 پیروز شد و با شکست 5 بر 1 “سایتو” نماینده ژاپن راهی نیمه نهایی شد.

وزن 61 کیلوگرم در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 4 بر 3 مغلوب میزبان میزبان شد و در وزن 61 کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

مرتضی کریمی نماینده وزن 60 کیلوگرم ابتدا در 2 ست 8 بر صفر نماینده استرالیا و اسپانیا را شکست داد سپس 2 بر یک «حسن ییلدیریم» از ترکیه را از پیش رو برداشت اما در دور چهارم با نتیجه 3 بر 2 به تساوی رسید. به “پاول دوجاکوویچ” شماره یک جهان و امیدها صاحب پول اروپا. امیدها تسلیم شدند و با این دیدار کاراته کای بوسنیایی به نیمه نهایی رسید، کریمی بار دیگر وارد جدول شد و در اولین بازی خود در این مرحله، وی با نتیجه 4 بر 1 مغلوب محمد اوزدمیر نماینده آلمان شد و از آن زمان وارد مسابقات نشد و به مدال برنز دست یافت.

در وزن 50 کیلوگرم بانوان، ستایش نادری با نتیجه 4 بر یک نماینده مکزیک را برد، در اولین دیدار 3 بر یک نماینده آذربایجان را شکست داد و در بازی سوم 2 بر 2 نماینده مکزیک را برد. نماینده آمریکا را شکست داد اما در بازی چهارم 1-0 شد و راهی نماینده مراکش شد.

در ادامه نماینده مراکش به نیمه نهایی راه یافت، نادری نیز بار دیگر بر جدول فرصت ها دست یافت اما با شکست 3 بر یک مقابل “آپسانوا” از قزاقستان، جواز کسب مدال برنز را از دست داد.

در وزن 67 کیلوگرم حذفی، ابوافاز میتشایی در دور نخست مقابل نماینده آذربایجان با نتیجه 3 بر صفر شکست خورد و با این باخت کاراته کا، میرزایی شانس حضور در بالای جدول را از دست داد.

علیرضا سطانی در دور اول با نتیجه 7 بر یک مغلوب علی افریم شد تا مدال نقره مسابقات قهرمانی جهان 2022 مراکش در دسته منهای 84 کیلوگرم را از آن خود کند و پس از باخت مقابل اردن، سطانی از دور مسابقات کنار رفت.

در امیدهای سنگین، مامود نعمتی در اولین دیدار با نتیجه 5 بر صفر مغلوب «کانتارو یاماشی» شد، سپس از باخت نماینده ژاپن به تیم ملی عربستان، نعمتی نیز فرصت حضور در لیورپول را از دست داد. برنامه شارژ

سید سوده خلیلی در وزن منهای 55 کیلوگرم در دور نخست با قوانین سانشو با نتیجه 6 بر 6 مغلوب نماینده کامبوج شد و با این باخت کاراته خلیلی از دور رقابت ها کنار رفت.

تیم امید در اولین دیدار وزن 68 کیلوگرم با نتیجه 7 بر 4 مغلوب تیم تیزمبای از قزاقستان شد و بیغم مقابل نماینده اسلوونی شکست خورد.

آخرین نماینده امید کیمیا یوسفی است که در وزن 68+ کیلوگرم به مسابقات تاتامی رفت و پس از برتری 3 بر صفر آلیسوپ از انگلیس با نتیجه 4 بر 2 مغلوب نماینده نیوزلند شد و بدین ترتیب این کاراته کا را از دست داد. یوسفی نماینده کلمبیا باید از دور مسابقات حذف شود.

همچنین فردا و چهارمین روز این مسابقات تیم کاتای ایران در دو رده آقایان و بانوان به مسابقات تاتامی می رود.

دکمه بازگشت به بالا