علم و تکنولوژی

خبر هیجان‌انگیز تلگرام برای کاربران رمزارزها

پاول دورف، مدیرعامل تلگرام برای اولین بار در بیانیه ای به سقوط صرافی بزرگ FTX واکنش نشان داد. این صرافی که تحت مدیریت سام بنکمنفرید فعالیت می‌کند، ناگهان سقوط کرده و اعتماد سرمایه‌گذاران به صنعت کریپتو را کاهش داده است. دورف در کانال تلگرام خود نوشت که صنعت بلاک چین با وعده تمرکززدایی آمده است. اما در نهایت به دست چند نفر افتاد و شروع به زیباسازی کردند.از قدرت آنها استفاده کنید. بنابراین، بسیاری از مردم به دلیل سقوط FTX پول خود را از دست دادند.

دورف که بارها نشان داده است علاقه زیادی به فناوری بلاک چین دارد، تنها راه حل مشکلات در این زمینه را بازگشت به ریشه ها می داند. او گفت که بلاک چین باید بیش از هر چیز دیگری بر تمرکززدایی تمرکز کند. به گفته دورف، کاربران ارزهای دیجیتال باید از تراکنش‌های غیرقابل اعتماد و کیف پول‌هایی که به سازمان‌های مختلف وابسته نیستند، استفاده کنند.

مدیر عامل تلگرام به توسعه دهندگان توصیه کرد تا با ایجاد یک اپلیکیشن غیرمتمرکز سریع و ساده برای عموم، صنعت بلاک چین را از تمرکز خارج کنند. دورف گفت که این پروژه به دلیل پیشرفت تکنولوژی ممکن شده است. پاول دورف گفت: توسعه پلتفرم فرگمنت (برای خرید و فروش نام کاربری تلگرام) تنها پنج هفته طول کشید و تنها پنج نفر از جمله مدیرعامل تلگرام در توسعه آن مشارکت داشتند. Fragment یک پلت فرم کاملا غیر متمرکز برای حراج کلکسیونی است.

دورف گفت که Fragment بر اساس شبکه TON توسعه یافته است. TON که قبلاً شبکه باز تلگرام نامیده می شد و اکنون شبکه باز نامیده می شود، سرعت و کارایی بالایی دارد و بر اساس بلاک چین ساخته شده است. دورف گفت، برخلاف شبکه قدیمی اتریوم، TON می‌تواند میزبان برنامه‌های محبوب باشد.

پلتفرم Fragment یک پروژه موفق در نظر گرفته می شود. به گفته پاول دورف، 50 میلیون دلار شناسنامه از طریق Fragment در کمتر از یک ماه فروخته شد. قطعه این هفته قصد دارد امکان فروش اقلامی غیر از نام کاربری را فراهم کند.

پاول دورف در آخرین بخش بیانیه خود گفت که هدف بعدی تلگرام توسعه مجموعه ای از ابزارهای غیرمتمرکز مانند کیف پول های غیرمتمرکز و صرافی های غیرمتمرکز برای میلیون ها نفر است تا بتوانند با خیال راحت ارزهای دیجیتال را تجارت و ذخیره کنند. تلگرام با این پروژه ها سعی در رفع مشکلات ناشی از متمرکز بودن پلتفرم دارد.

5858

دکمه بازگشت به بالا