عمومی

خطرناک‌ترین زن داعشی/ عکس – تکنونامه

وزارت خارجه فرانسه روز سه شنبه (14 ژوئیه) اعلام کرد که 35 کودک و 16 زن را نزد همسرانشان فرستاده است اعضای گروه تروریستی داعش از سوریه به فرانسه باز می گردند.

به گزارش «القدس العربی»، در میان زنان بازگشته به فرانسه، مشهورترین زن فرانسوی پیوسته به داعش، امیلی کونیگ نیز دیده می شود. افرادی که در سال 2012 به داعش پیوستند.

در ادامه این گزارش، کونیک به محض ورود به فرانسه به دستور قاضی مبارزه با تروریسم به اتهام یکی از اعضای یک گروه تروریستی بازداشت شد.

القدس العربی افزود که امیلی، دختر یک سرباز فرانسوی، یکی از اولین زنان فرانسوی بود که به داعش پیوست و خواستار حمله به اهداف خاص در غرب از جمله سازمان های فرانسوی و همسران سربازان فرانسوی مستقر در مالی شد. . . او در جذب نیرو برای داعش فعال بوده و مرتباً در ویدیوهای تبلیغاتی این گروه ظاهر می شود.

در دسامبر 2014، سازمان ملل متحد، امیلی کونیگ را در فهرست تروریست های خطرناک قرار داد و حکم بازداشت بین المللی برای او صادر کرد. یک سال بعد، اطلاعات آمریکا او را به عنوان تحت تعقیب ترین زن فرانسوی در داعش معرفی کرد.

زنان داعشی بسیار خطرناک / عکس

با سقوط داعش در سال 2017، وی توسط نیروهای کرد (با حمایت آمریکا) دستگیر و در اردوگاه روژ در شمال سوریه زندانی شد.

بر اساس گزارش‌ها، او سال‌ها قبل از پیوستن به داعش پس از آشنایی با همسر اول الجزایری‌اش به اسلام گروید. بعداً شروع به یادگیری زبان عربی کرد و خود را «سمره» و با حجاب خواند. خشونت او زمانی آغاز شد که به یک گروه شبه نظامی به نام “Forsane Alizza” در نانت پیوست. این گروه بعداً جدا شد.

در بهار 2012، زمانی که به دادگاه احضار شد، از برداشتن حجاب خودداری کرد و با نیروهای امنیتی درگیر شد. او از این حادثه فیلم گرفت و آن را در یوتیوب منتشر کرد. در همین حال دو فرزندش را در فرانسه رها کرد و برای پیوستن به داعش به سوریه رفت.

زنان داعشی بسیار خطرناک / عکس

او مادر پنج فرزند است که سه تای آنها در سوریه به دنیا آمدند و در اوایل سال 2021 به فرانسه اخراج شدند. امیلی در مصاحبه ای با فرانس پرس در آوریل 2021 در کمپ روژ گفت که می خواهد به فرانسه بازگردد.

کونیگ در آخرین تماس تلفنی خود در هفته گذشته اعلام کرد که در کمپ تهدید به مرگ شده است. امروز، موکل او می گوید که قصد دارد به طور کامل با دادگستری فرانسه همکاری کند و می داند که امیلی رنج زیادی را برای خانواده اش ایجاد کرده است.

23311

دکمه بازگشت به بالا