علم و تکنولوژی

خطر تکرار فاجعه افزایش کرونا / زمان پایان پاندمی در دنیا و ایران

“طبق WHO ، کشورهایی که محدودیت و واکسیناسیون شدید دارند تا پایان تابستان امسال به Covid-19 آلوده می شوند.

در مصاحبه ای با تکنونامه ، دکتر مسعود مردانی وی در مورد وضعیت بیماری های قلبی ناشی از آلودگی هوا گفت: هر اتفاقی که در ارتباط با افزایش زنجیره انتقال عفونت های عروقی رخ دهد ، دو هفته بعد تأثیر آن را در تولد و مرگ نشان می دهد. در عین حال ، از زمان حمله قلبی تا مشخص شدن علائم بالینی به طور متوسط ​​5/5 روز طول می کشد و در صورت وخیم شدن وضعیت ، دو هفته طول می کشد تا به بیمارستان برود. در عین حال ، اثرات این موارد 4 هفته بعد در مرگ و میر آشکار می شود.

وی افزود: اکنون تقریباً هشت روز آلودگی هوا افزایش یافته است و اکنون تأثیر این آلودگی بر کرونا ، در صورت وقوع ، حداقل دو هفته پس از شروع این حادثه رخ خواهد داد. “البته باید توجه داشت که افزایش کلاژن به دلیل آلودگی هوا در مقایسه با میلیون ها مسافر به استانهای شمالی فاجعه بار بسیار ضعیف تر است.

وی با بیان اینکه “وضعیت کنونی وضعیت کلاژن در کشور به خوبی پیش می رود و ما در یک روند نزولی قرار داریم ،” البته ما این را در ماه مه تجربه کردیم. در آن زمان ، به دلیل کند شدن روند تاج ، مردم تصور می کردند که تاج پایان یافته است و این منجر به عدم رعایت پروتکل ها و محدودیت ها ، تجمع و مسافرت و در نتیجه افزایش بیماری می شود.

وی گفت: “ما هنوز نشانه هایی از این امر را می بینیم.” وقتی افراد به مسافرت و مسافرت ملزم می شوند ، یا هنگام اجتماعات خانوادگی و مهمانی ها ، زنجیره مراجعه ممکن است بدتر شود و فاجعه های فاجعه بار کرونا تکرار شود. امیدوارم این بار مردم محتاط باشند.

این افراد درباره کرونا گفتند: “سازمان بهداشت جهانی (WHO) اعلام کرده است کشورهایی که محدودیت های شدیدی را اعمال کرده و واکسیناسیون را به طور جدی آغاز کرده اند ، تا پایان تابستان سال آینده به Covid-19 مبتلا می شوند.” در کشور ما این زمان را باید پایان پاییز آینده در نظر گرفت.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا