علم و تکنولوژی

خطر سبقت تلفات امیکرون از دلتا در آمریکا/ تاخت‌وتاز امیکرون در اروپا و کمبود پرسنل درمانی

به گزارش شفاف، آمیکرون که در سراسر آمریکا شیوع پیدا کرده است، آمار مرگ و میر روزانه کووید 19 را بیشتر از سویه دلتا در سال گذشته در این کشور افزایش می دهد و با این شرایط احتمال می رود که آمار تلفات ناشی از این بیماری بیشتر شود. چند روز یا حتی چند هفته دیگر.

میانگین تلفات هفت روزه کووید-19 در ایالات متحده از اواسط سال گذشته افزایش یافته است. نوامبر گذشته (2021) در روز پنجشنبه 2267 نفر بود که این رقم در سپتامبر 2100 بود. گونه غالب در آمریکا.

اکنون حدس زده می شود که سویه آمیکرون عامل تقریباً همه عفونت های کروناویروس در ایالات متحده است و اگرچه این بیماری در اکثر افراد نسبتاً نادر است، اما شیوع آن به این معنی است که بسیاری از افراد بیمار می شوند و می میرند. .

بر اساس گزارش اخیر ABC News، ایالات متحده در حال حاضر بالاترین میزان مرگ و میر ناشی از بیماری عروق بیماری کرونا قلب را در جهان دارد و بیش از 878000 نفر بر اثر عوارض کووید 19 جان خود را از دست داده اند.

تهاجم آمیکرون و اپیدمی های روزانه در ایالات متحده

طبق گزارش دانشگاه جانز هاپکینز، ماه گذشته ایالات متحده تنها کشوری در جهان بود که 1 میلیون و 80 هزار و 211 مورد جدید را در یک روز گزارش کرد که بالاترین نرخ ابتلا روزانه در جهان است.

در حال حاضر سویه های آمیکرون اکثر موارد را در ایالات متحده تشکیل می دهند.

در همین حال، جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، که به دلیل مدیریت شیوع این بیماری مورد انتقاد قرار گرفته است، خواستار برگزاری کلاس های بیشتر در این مدرسه شده است.

بر اساس گزارش اخیر بی بی سی، شیوع آمیکرون همچنین افتتاح مدارس جدید در این کشور را پس از تعطیلات زمستانی به تاخیر انداخته است. علاوه بر این، نگرانی هایی در مورد دشواری تهیه کیت های تست سریع برای دانش آموزان و معلمان وجود دارد.

مقامات بهداشت عمومی در بسیاری از ایالت ها گزارش می دهند که اکثر موارد واکسن واکسینه نشده اند و همچنین می گویند تعداد کودکان بستری شده در بیمارستان به دلیل کووید افزایش یافته است.

عفونت های Omicron در ایالات متحده در اواسط فوریه به اوج خود رسید

مقامات بهداشتی ایالات متحده پیش‌بینی می‌کنند که یک تصادف ملی اومیکرون در اواسط فوریه به اوج خود می‌رسد.

آنتونی فائوچی، اپیدمیولوژیست ارشد ایالات متحده، اخیراً اعلام کرد که اکثر ایالت های ایالات متحده تا اواسط فوریه امسال (2022) به اوج موارد مرتبط با آمیکرون خواهند رسید.

فائوچی گفت: «ما نمی‌توانیم با اطمینان بگوییم که چه زمانی با ویروس کرونا مقابله می‌کنیم و این ویروس در گذشته ما را شگفت‌زده کرده است.

فائوسی گفت: «در برخی از نقاط کشور، اکثر مردم به سرعت واکسینه نمی‌شوند.» کاملاً Russ Corona، بستری شدن در بیمارستان به دلیل عوارض کوید 19 ممکن است افزایش یابد.

تهاجم آمیکرون به اروپا و کمبود شدید پرسنل پزشکی

سویه کروناویروس آمیکرون امروز به سرعت در بیشتر اروپا در حال گسترش است و کمبود پرسنل پزشکی باعث شده است که برخی کشورها به تشخیص کرونا ادامه دهند.

به گزارش شفاف، به دلیل شیوع ویروس کرونا در اروپا، بسیاری از کشورهای منطقه با کمبود کادر پزشکی و پرستاری مواجه هستند.

رویترز اخیرا گزارشی از لندن و مادرید منتشر کرده است: با توجه به فراگیر شدن ایمیکرون و سرعت انتشار آن، سیستم های مراقبت های بهداشتی در کشورهایی مانند: اسپانیا، ایتالیا و انگلستان او در مشکل جدی است.

در، درب آلمان همچنین نگرانی‌هایی در مورد افزایش فشار بر پرسنل پزشکی مطرح شده است، به طوری که برخی از مقامات می‌گویند قوانین و محدودیت‌های کنونی کرونا برای غلبه بر آمیکرون در کشور کافی نیست.

در، درب انگلستان از آنجایی که تکثیر ایمیکرون تعداد بیمارانی را که باید در بیمارستان ها و کلینیک ها تحت درمان قرار گیرند، افزایش داده است، به دلیل تعداد بالای پزشکان و پرستاران در قرنطینه یا بیماران، کادر پزشکی کاهش یافته و کلیه جراحی های غیر ضروری به تعویق افتاده است.

در سه ماهه اخیر تحت فشار دولت، کلینیک ها و بیمارستان های خصوصی کشور مجبور به انجام عمل های جراحی مانند سرطان شده اند که به طور معمول باید در بیمارستان های دولتی انجام شود. آمیکرون اکنون با سرعت بالایی در بریتانیا عرضه می شود.

در، درب اسپانیا این در حالی است که وضعیت کادر درمانی به قدری وخیم است که برخی از بیمارستان ها مجبور به استخدام نیروهای بازنشسته هستند. علاوه بر این، پیگیری افرادی که با آزمایش های مثبت در تماس هستند دیگر در وزارت بهداشت امکان پذیر نیست.

طبق گزارش روزنامه‌ها، اسپانیا در آینده عفونت‌های کمتری را تشخیص می‌دهد و آزمایش‌های کمتری انجام می‌دهد و نحوه مقابله با کرونا مانند سرماخوردگی خواهد بود.

هنوز در هلند کارکنان بیمارستانی که به بیماری عروق بیماری کرونا قلب مبتلا هستند اما هیچ علامتی ندارند باید به کار خود ادامه دهند. در کلینیک دانشگاه آمستردام، 1/4 پرسنل در حال انجام تست مثبت هستند. هفته گذشته، تعداد کارکنان بیمارستان برای بیماری عروق بیماری کرونا مثبت پنج درصد افزایش یافت.

به گزارش دویچه وله، وضعیت هنوز در ایتالیا بحرانی است، جایی که حدود چهار درصد از کارکنان بیمارستان به دلیل واکسینه نشدن معلق هستند. در نتیجه، وزارت بهداشت تمام جراحی های غیر ضروری را به تعویق انداخته است. برخی از پرستاران و پزشکان باید حرکت را به تعویق بیندازند.

سازمان جهانی بهداشت (WHO) نسبت به شیوع بی سابقه کرونا در اروپا هشدار داد

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت (WHO) ضمن ابراز نگرانی از شیوع آمیلوئیدوز در جهان، هفته گذشته به رهبران جهان هشدار داد که شیوع کرونا “نزدیک نیست”.

آدریانوم گابریسوس، دبیر کل سازمان جهانی بهداشت (WHO) اخیراً گفته است که جهان باید مراقب این فرض باشد که سویه کرونا که به نام ایمیکرون نیز شناخته می‌شود، بسیار حساس و ریسک‌گریز است.

این هشدار در حالی منتشر می شود که کشورهای اروپایی رکوردهای جدیدی را برای تعداد موارد ثبت کرده اند.

آدهانوم در یک کنفرانس خبری در ژنو گفت: «در حالی که این ممکن است به طور کلی کمتر خطرناک باشد، توصیف اینکه باعث بیماری خفیف می شود گمراه کننده است.

او به رهبران جهان در مورد رشد باورنکردنی امیکرون ها در جهان هشدار داد که راه حلی رخ خواهد داد، به همین دلیل نظارت و ارزیابی بسیار مهم است.

او گفت: «من به ویژه نگران بسیاری از کشورهایی هستم که نرخ واکسیناسیون پایینی دارند، زیرا خطر بیماری و مرگ کسانی که واکسینه نشده‌اند بسیار بیشتر است.

مایک رایان، مدیر مدیریت اورژانس سازمان جهانی بهداشت، گفت که نرخ ارجاع بالاتر آمیکرون می تواند منجر به بستری شدن و مرگ و میر بیشتر شود، به ویژه در کشورهایی که افراد کمتر واکسینه می شوند.

به گزارش بی بی سی، وی گفت: افزایش موارد، صرف نظر از شدت سویه های فردی، منجر به افزایش پذیرش در بیمارستان و مرگ و میر غیر قابل اجتناب خواهد شد.

سازمان بهداشت جهانی: در دو ماه آینده، آمیکرون نیمی از اروپایی ها را مبتلا خواهد کرد

مدیر منطقه ای اروپا سازمان جهانی بهداشت یک هفته پیش هشدار داد که: اگر وضعیت Coverage-19 به همین شکل باقی بماند، تا دو ماه دیگر نیمی از جمعیت کشورهای اروپایی به بیماری آمیکرون مبتلا می شوند. .

این هشدار درست دو روز پیش زمانی که کووید-19 اولین قربانی را در چین گرفت، به طور رسمی منتشر شد. در 11 ژانویه 2020، پکن رسماً اولین فردی را در ووهان اعلام کرد که به ویروس آلوده شده است. اولین پزشکی قانونی پس از آلوده شدن به ویروس کرونا درگذشت.

هانس کلوگه، مدیر سازمان بهداشت اروپا (WHO) می‌گوید که سویه جدید ویروس کرونا به نام emicron، مسری‌تر از سایر گونه‌ها است، حتی آنهایی که واکسینه شده‌اند.

به گزارش یورونیوز، کلوگ تاکید کرد که تا 10 ژانویه، 26 کشور اروپایی گزارش دادند که بیش از یک درصد از جمعیت آنها هر هفته به کووید-19 مبتلا می شوند.

در امتداد خط Omicron در انگلستان رشد می کند

آژانس سلامت و ایمنی بریتانیا (UKHSA) اخیراً اعلام کرد که به نظر می رسد سویه Omicron (BA.2) به طور قابل توجهی فراتر از سویه غالب فعلی (BA.1) رشد می کند.

بر اساس گزارش آژانس سلامت و ایمنی بریتانیا، نرخ رشد BA.2 نسبت به BA.1 در تمام مناطق کشور افزایش یافته است و نرخ رشد کمتر نسبت به سویه های omicron نسبت به سویه اصلی در حال حاضر قابل توجه است.

یکی از مقامات آژانس سلامت و ایمنی بریتانیا گفت: “ما اکنون می دانیم که BA.2 دارای نرخ رشد فزاینده ای است که در تمام نقاط کشور قابل مشاهده است.” همچنین هیچ داده ای در مورد شدت BA.2 در مقایسه با BA.1 وجود ندارد و ارزیابی های اولیه تفاوت هایی را در اثربخشی واکسن در برابر این دو پاتوژن نشان نمی دهد.

به گزارش رویترز، گسترش سریع سویه های omicron موجی از شیوع را ایجاد کرد و موارد ابتلا به این بیماری در بریتانیا در دسامبر به اوج خود رسید و جایگزین سویه غالب دلتا شد.

پذیرش و مرگ و میر در بیمارستان های آمیکرون در معروف ترین کشورها در اپلیکیشن ماسک.

خطر سبقت گرفتن از آسیب آمیکرون از دلتا در ایالات متحده / حمله آمیکرون به اروپا و کمبود پرسنل پزشکی

خطر سبقت گرفتن از آسیب آمیکرون از دلتا در ایالات متحده / حمله آمیکرون به اروپا و کمبود پرسنل پزشکی

خطر سبقت گرفتن از آسیب آمیکرون از دلتا در ایالات متحده / حمله آمیکرون به اروپا و کمبود پرسنل پزشکی

خطر سبقت گرفتن از آسیب آمیکرون از دلتا در ایالات متحده / حمله آمیکرون به اروپا و کمبود پرسنل پزشکی

خطر سبقت گرفتن از آسیب آمیکرون از دلتا در ایالات متحده / حمله آمیکرون به اروپا و کمبود پرسنل پزشکی

خطر سبقت گرفتن از آسیب آمیکرون از دلتا در ایالات متحده / حمله آمیکرون به اروپا و کمبود پرسنل پزشکی

خطر سبقت گرفتن از آسیب آمیکرون از دلتا در ایالات متحده / حمله آمیکرون به اروپا و کمبود پرسنل پزشکی

خطر سبقت گرفتن از آسیب آمیکرون از دلتا در ایالات متحده / حمله آمیکرون به اروپا و کمبود پرسنل پزشکی

دکمه بازگشت به بالا