علم و تکنولوژی

خطر شیوع بیماری‌های گوارشی به دنبال سیل/ توصیه‌های وزارت بهداشت در «پساسیل»

رئیس مرکز بیماری های عفونی با اشاره به احتمال افزایش موارد گاستروانتریت پس از سیل گفت: پس از وقوع سیل، فاضلاب ممکن است به منبع آب شرب نفوذ کند و باعث آلودگی شود. از چاه البته در حال حاضر هیچ مدرکی مبنی بر آلودگی پسماندها پس از سیل اخیر نداریم، اما این امر کاملا محتمل است و باید منابع آب آشامیدنی را از نظر آلودگی به ویژه در خصوص وبا رصد کرد.

دکتر ابراهیم قادری در گفت وگو با تکنونامه. وی با اشاره به اینکه پس از سیل به طور کلی زیرساخت های آسیب دیده گیر کرده است، در خصوص تامین آب شرب نیز گفت: در برخی محلات آب از مناطق دیگر منتقل و در منابع مختلف ذخیره شده و در برخی محلات توزیع شده است. ، آب آشامیدنی از چاه های موجود در همان منطقه تامین می شود که پس از تصفیه مصرف می شود، در هر دو صورت سیلاب می تواند این منابع آبی را آلوده کند. علاوه بر این، شبکه های آبیاری و سیستم های جمع آوری فاضلاب نیز ممکن است در اثر سیل آسیب ببینند.

احتمال افزایش بیماری های گوارشی پس از سیل اخیر

وی افزود: در برخی از مناطق چاه های پیش بینی شده داریم که بیشتر این چاه ها در کنار رودخانه هستند که در زمان سیلاب و طغیان رودخانه این چاه ها از بین می روند و یا آلودگی وارد چاه می شود. پس ما در زمان سیل، ما به شدت نگران شیوع انگل ها، بیماری های روده ای و گوارشی هستیم.. بنابراین اولین اقدام اساسی تامین آب آشامیدنی سالم در مناطق سیل زده است که به صورت بسته بندی شده و یا با کامیون تحویل داده می شود.

وی ادامه داد: در صورت مشکل بودن دسترسی به تانکر یا ظرف آب، باید آب تمیز از منبع آب گرفته و جوشانده شود. البته روش های دیگری هم وجود دارد که همکاران ما در آن محیط ها به افراد آموزش می دهند که می توانند محلول کلر تهیه کنند و مقداری آب اضافه کنند تا آب بهداشتی شود، اما این روش فقط برای مدت کوتاهی قابل انجام است. .

در بحران پس از سیل از چه غذاهایی استفاده کنیم؟

مسؤول مرکز مدیریت بیماری های عفونی وزارت صحت عامه از دیگر مشکلاتی که پس از سیلاب رخ داده، دسترسی به غذای سالم است. زمانی که زیرساخت های یک منطقه از بین می رود یا شبکه برق قطع می شود، باعث فساد مواد غذایی می شود و ذخیره سازی آن دشوار می شود که باعث مسمومیت غذایی مردم می شود. این موضوع نیز بسیار مهم است. در چنین شرایطی افراد باید از مواد غذایی فاسد نشدنی استفاده کنند یا از کنسرو استفاده کنند. به علاوه در صورت امکان می توانند غذا را به صورت تازه تهیه و طبخ کنند.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه در گذشته با موارد ابتلا به وبا در کشور مواجه بودیم، آیا ممکن است وقوع سیل عاملی باشد که منجر به افزایش وبا شود؟ در موارد گذشته وبا آلودگی محلی نبوده و موارد کشف شده از کشورهای دیگر وارد می شده است، اما زمانی که فاضلاب ما به هر دلیلی آلوده باشد، به خصوص در شهرهای مرزی ممکن است وبا رخ دهد. هنگامی که سیل رخ می دهد، فاضلاب ممکن است وارد منابع آب آشامیدنی شود و ممکن است چاه های آن مناطق را آلوده کند.

وی تاکید کرد: این نیز می تواند عاملی برای شیوع وبا باشد. حال با توجه به اینکه هیچ مدرکی دال بر آلودگی فاضلاب نداریم به نظر می رسد با افزایش وبا مواجه باشیم اما این امر کاملا محتمل است. باید توجه داشته باشیم که منابع آب آشامیدنی، چاه‌ها، از جمله زه‌کشی‌های مناطق مرزی سیل‌زده (در مواقعی که کشورهای همسایه مبتلا به وبا هستند) به طور کلی و در صورت لزوم از نظر ابتلا به وبا کنترل می‌شوند.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا