علم و تکنولوژی

خواصی که از زعفران طلا می‌سازد

تکنونامه/لرستان یک دانشمند ارشد گفت: گیاهان دارویی به دلیل خواص بی نظیری که دارند می توانند تاثیر مثبتی در بهبود سلامت افراد داشته باشند.

نیما زیوداری در گفت وگو با تکنونامه، با اشاره به اینکه گیاه زعفران به دلیل خواص منحصر به فرد خود می تواند تاثیر مثبتی در بهبود سلامت افراد داشته باشد، اظهار کرد: از جمله خواص زعفران، بهبود عملکرد دستگاه تنفسی است. بهبود عملکرد دستگاه گوارش، کاهش درد، بهبود الگوهای خواب، کاهش خونریزی، افزایش سلامت قلب، افزایش گردش خون، پیشگیری از دیابت، افزایش استحکام استخوان ها و بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن.

وی ادامه داد: کدوحلوایی حاوی بیش از 150 ترکیب ارزشمند از جمله کاروتنوئیدها، سافرانال، آنتی اکسیدان ها و سایر مواد شیمیایی مانند مواد معدنی و ویتامین ها است که همگی برای سلامت انسان ضروری هستند.

زیدری با اشاره به اینکه رایج ترین روش مصرف زعفران به صورت خشک یا پودری است، گفت: اما می توان از مکمل های زعفران نیز استفاده کرد.

این دانشمند ارشد با اشاره به اینکه تقویت سیستم ایمنی یکی از خواص رازیانه است، گفت: اگرچه بیشتر مردم این گیاه را تنها به عنوان طعم دهنده غذا می شناسند، اما رازیانه حاوی مواد مغذی بسیاری مانند ویتامین C است که نقش مهمی در سلامت انسان دارد. سلامتی. بله، باعث تولید گلبول های سفید توسط سیستم ایمنی می شود که اولین خط دفاعی بدن در برابر بیماری است.

وی ادامه داد: ویتامین C همچنین با تولید کلاژن که برای عملکرد سلول های بدن ضروری است به بهبود جای زخم، رشد عضلات، ترمیم رگ ها و بافت ها کمک می کند.

زیوداری با اشاره به اینکه زعفران دارویی است که با افزایش متابولیسم بدن، انرژی و گردش خون را افزایش می دهد، گفت: زعفران منبع غنی آهن است، غلظت بالای آهن موجود در آن باعث افزایش گلبول های قرمز می شود که در نتیجه گردش خون، آن را افزایش می دهد. تحریک می کند خون و افزایش اکسیژن به بافت ها و اندام های بدن که به بهبود عملکرد بافت ها و اندام ها کمک می کند و بدن را قوی می کند و از کم خونی جلوگیری می کند.

این کارشناس ارشد مردم شناسی خاطرنشان کرد: حفظ سلامت قلب هدف اصلی و مهم بشر امروزی است و یکی از ساده ترین راه ها افزایش دریافت پتاسیم است که زعفران با کاهش فشار خون استرس کمتری را ایجاد می کند. بر سیستم قلبی عروقی و در نهایت در پیشگیری از حمله قلبی، سکته مغزی و تصلب شرایین موثر است.

وی با بیان اینکه یکی از ترکیبات موجود در کاه منگنز است که دارای مقدار مشخصی است که می تواند به کنترل سطح قند خون بدن کمک کند، افزود: دیابت در حال حاضر یکی از خطرناک ترین و شایع ترین بیماری هایی است که میلیون ها نفر به آن مبتلا هستند. . با کنترل سطح قند خون، انسولین و گلوکز، دیابت نوع 2 را می توان به طور موثر پیشگیری کرد یا در صورت ابتلا به آن مدیریت کرد.

زیوداری با اشاره به اینکه زعفران در بهبود افسردگی موثر است و در صورت مصرف مداوم آن احساس بهتری پیدا می کند، گفت: بسیاری از ترکیبات موجود در زعفران می تواند ترشح هورمون های مختلف مرتبط با شادی و سلامتی را تحریک کند و مطالعات بسیاری نشان داده است که زعفران مفید است. یکی از گیاهان ضد افسردگی

این دانشمند ارشد تصریح کرد: برخی از ترکیبات معدنی و آلی میوه رازیانه به جذب مواد مغذی مورد نیاز بدن مانند کلسیم کمک می کند و با افزایش جذب از طریق غذایی که مصرف می کنیم، شانس بیشتری برای افزایش مواد معدنی استخوان خواهیم داشت. تراکم و حفاظت از بیماری هایی مانند پوکی استخوان و سایر بیماری های خطرناک مرتبط با افزایش سن جلوگیری می شود.

وی با اشاره به اینکه: ویتامین B در خانواده برای سلامت انسان بسیار مهم است و نقش بسیار مهمی در عملکرد سیستم عصبی بدن دارد، گفت: به ویژه ویتامین B6 که در سبزیجات معطر غلظت بالایی دارد می تواند به سیستم عصبی کمک کند. عملکرد عالی و جلوگیری از برخی اختلالات کشنده و خطرناک است زیرا عملکرد سیستم عصبی ضعیف است.

زیوداری توانایی تسکین درد در داروهای گیاهی یا طبیعی را مهم و مورد توجه دانست و ادامه داد: سافرانال موجود در زعفران به عنوان مسکن برای بسیاری از بیماران استفاده می شود که اثر آرام بخشی آن می تواند درد را تسکین دهد، اضطراب و استرس را کاهش دهد، بهبود بخشد. الگوهای خواب و به طور کلی به آرامش ذهن و بدن کمک می کند.

این دانشمند ارشد با اشاره به اینکه پیشگیری از سرطان از دیگر خواص میوه گواوا است، تصریح کرد: بیش از صد ترکیب در میوه گواوا وجود دارد که آنتی اکسیدان ها یکی از این ترکیبات هستند و آنتی اکسیدان های موجود در میوه گواوا به از بین بردن بیماری های مختلف و مبارزه با آن کمک می کند. رادیکال ها .

وی افزود: محصولات مضر متابولیسم سلولی باعث جهش یا مرگ سلول های سالم می شود، زعفران سلامت عمومی سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و به طور خاص از رشد و گسترش سرطان در بدن جلوگیری می کند.

زیوداری با اشاره به اینکه یکی از قدیمی ترین و شناخته شده ترین کاربردها و خواص زعفران مربوط به کاهش نفخ و مشکلات معده است، افزود: خاصیت آرام بخشی و ضد التهابی طبیعی زعفران باعث آرامش معده و کاهش التهاب می شود. در درمان یبوست معده به راحتی موثر است و همچنین بیماری های مختلف مانند نفخ و گرفتگی عضلات را از بین می برد.

این کارشناس ارشد گیاه شناسی افزود: یکی از روش های رایج برای ماساژ استفاده از روغن و خامه زعفران است که از ترکیبات گل آن به دست می آید و می تواند باعث کاهش درد و ناراحتی در بدن شود.

وی با اشاره به اینکه زیاده روی در مصرف زعفران به دلیل غلظت مواد مغذی موجود در آن ممکن است خطرناک باشد، گفت: این در حالی است که مصرف زعفران به مقدار کم مثلاً در غذا یا مکمل ها هیچ عارضه و واکنش آلرژیکی ندارد. .

زیودری گفت: از عوارض شناخته شده زعفران می توان به خشکی دهان، سرگیجه، حالت تهوع، اضطراب، خستگی و تغییر اشتها اشاره کرد.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا