علم و تکنولوژی

دانشمندان باز هم می‌خواهند برای موجودات فضایی پیغام بفرستند

یک سیستم پیام رسانی دوگانه به نام Biacon در کهکشان (BIT) حاوی اطلاعاتی در مورد حیات روی زمین، منظومه شمسی، و ظاهر انسان است و در صورت دریافت پیام، پاسخ فرازمینی ها را دعوت می کند.

گروهی از محققان از جمله جاناتان جیانگ، محقق ناسا، نوشتند: مفهوم ارتباط با هوش فرازمینی گامی طولانی و هیجان انگیز در اکتشاف کیهان است و از نظر فنی تنها در چند دهه اخیر امکان پذیر بوده است.

محققان امیدوارند منطقه ای با اطلاعات بیشتری درباره حیات روی زمین ارائه کنند

آنها گفتند: “برای دستیابی به آن، پیام های بی فایده به گونه ای طراحی و تحویل داده می شوند که بتوان با پیشرفته ترین ابزارهای موجود تحویل داد.”

آخرین پیام شاتل فضایی از رصدخانه آرسیبو در شمال پورتوریکو ارسال شد.

آخرین پیام ارسال شده به شاتل فضایی از رصدخانه آرسیبو در شمال پورتوریکو ارسال شد.

این اولین بار نیست که انسان ها تصمیم می گیرند با فرازمینی ها تعامل داشته باشند. در سال 1974، پیام‌های رادیویی با نام رمز حاوی اطلاعات اولیه درباره انسان و زمین از برج مراقبت آرسیبو در شمال پورتوریکو منتشر شد.

این اقدام بخشی از تلاش برای جلب توجه عمومی به ارتقای تلسکوپ رادیویی آرسیبو است، اگرچه گروهی از محققان امیدوارند که بتوانند با بیگانگان ارتباط برقرار کنند، اما متاسفانه هنوز این امکان وجود ندارد.

با این حال، محققانی که تصمیم گرفتند آخرین پیام را به فضا ارسال کنند، آن را برای دسترسی به هوش فرازمینی تطبیق داده‌اند.

در این مقاله آمده است: «برخلاف پیام‌های ارسال شده توسط آرسیبو، که برای نشان دادن قابلیت‌های فنی ایستگاه‌های فضایی مدرن بود، پیام‌های غیرموثری به تمام مناطق احتمالی کهکشان راه شیری که دارای موجودات فرازمینی بودند ارسال شد.

این مقاله همچنین اطلاعاتی در مورد مناسب ترین راه برای ارسال پیام و این واقعیت که کهکشان راه شیری امیدوارکننده ترین منطقه برای حیوانات هوشمند است و پیام در بهترین زمان ارائه می شود، ارائه می دهد.

اگر این پیام برسد، امیدواریم بتوان اطلاعات پیچیده تری را با حیوانات فضایی هوشمند به اشتراک گذاشت، مانند قوانین هدیه.

46

دکمه بازگشت به بالا