عمومی

دانشگاه آزاد اسلامی باید محور توسعه استان ایلام باشد/ لزوم تقویت مدارس فنی و حرفه‌ای سما در ایلام

به گزارش گروه دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز در سفر به استان ایلام با حجت الاسلام والمسلمین الله نور کریمی نماینده ولی فقیه دیدار کرد. در استان و ایلام ائمه جمعه.

حجت الاسلام والمسلمین کریمی: اکنون دانشگاه آزاد اسلامی به نقطه مطلوب رسیده است

در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین کریمی نماینده ولی فقیه استان و امام جمعه ایلام ضمن خیرمقدم به دکتر طهرانچی گفت: بحمدالله دانشگاه آزاد اسلامی فارغ التحصیلان زیادی دارد و هم اکنون به آن دست یافته اند. “

حجت الاسلام والمسلمین کریمی جذب دانشجویان غیر ایرانی از کشورهای همسایه را فرصتی برای دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام دانست و گفت: یکی از موضوعاتی که دانشگاه آزاد اسلامی می تواند به آن دسترسی داشته باشد، انتقال دانشجویان بین المللی است. زبان های اسلامی، ایرانی و فارسی به همسایگان کمک می کند.

در ابتدای این نشست دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به توانمندی ها و ویژگی های استان ایلام گفت: استان های تاثیرگذار و تاثیرگذار در دوران دفاع مقدس یک حق مضاعف بر گردن ما و ما دارند. بسته به این استان ها».

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به مزیت ها و توانمندی های هر استان فعالیت خواهد کرد، گفت: اطلاعات جامع استان ها در دانشگاه آزاد اسلامی تهیه شده و دانشگاه بر اساس نیاز عمل خواهد کرد. بر اساس برنامه هر استان، وضعیت اقتصادی، اجتماعی، جمعیتی … در روش ها و فعالیت های دانشگاه آزاد اسلامی در استان ها در نظر گرفته می شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با استناد به اطلاعات اطلس استان ایلام، گفت: بر اساس این اطلس; جمعیت دانش آموزی ایلام در رشته علوم تجربی بالاترین آمار را دارد در حالی که در سایر استان ها رشته آموزش فنی و حرفه ای رتبه اول را دارد اما در استان ایلام دانش آموزان پسر هنوز علاقه ای به دانشگاه ها و مشاغل نشان نداده اند. این در حالی است که این دسته از دانش آموزان استان های دیگر برای تحصیل دو برابر راهی ایلام شدند. این آمار حاکی از آن است که استان ایلام در آینده برای جذب نیروهای مستعد و متخصص با مشکل مواجه خواهد شد.

دکتر طهرانچی خاطرنشان می کند: دانشگاه های فعال در استان ایلام از دیدگاه فنی و تخصصی برخوردار نیستند و در این امر کمکی به استان نمی کنند. این در حالی است که 45 درصد تولید ناخالص داخلی ایلام مربوط به معدن و انرژی است، در حالی که صنعت و کشاورزی در استان ها اندک است و در آنجا نیز ظاهر می شود.

وی با بیان اینکه دانشگاه ها، مراکز آموزشی و فرهنگی استان ایلام باید دیدگاه های متفاوتی نسبت به فعالیت ها و فعالیت ها داشته باشند، گفت: در حوزه آموزش، علم کشور بر فرهنگ عمومی، جهت دهی فرهنگی عمومی و محصولات اقتصادی متمرکز است. برای انجام این کار، کار و تلاش زیادی باید انجام شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تقدیر از زحمات رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام خاطرنشان کرد: این دانشگاه در چهار سال گذشته در اثر بی توجهی های طولانی شرایط سخت اقتصادی را تجربه کرده است و الحمدلله. با موفقیت اجتماعی، اکنون از بحران خارج شده است. و او می تواند بدتر از این را انجام دهد. لذا با اتمام ماموریت چهار ساله دکتر میرزایی حیدری در دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام از دکتر ناصری که از پیشکسوتان این دانشگاه است برای مدیریت مجموعه استفاده خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه انتظار می رود دانشگاه آزاد اسلامی نقش اساسی در توسعه استان ایلام داشته باشد، گفت: این امر باید وظایف دانشگاه و مدرسه سما را به خوبی انجام دهد و بر اساس اعلام جمعی استان، به عنوان یک واحد فنی ضروری است. ارتقای مدرسه و شغل، خوشبختانه نمایندگان استان ها در شورای اسلامی استان که ارتباط نزدیکی با دانشگاه آزاد اسلامی دارند در این زمینه با دانشگاه همکاری خواهند داشت.

سردار جمال شاکرمی فرمانده نیروی امیرالمؤمنین(ع) ایلام و دکتر سارا فلاحی نماینده مردم ایلام در شورای اسلامی نیز در این جلسه حضور داشتند و به سخنرانی پرداختند.

انتهای پیام/4040/

دکمه بازگشت به بالا