عمومی

دانشگاه آزاد دارای ظرفیتی مناسب برای تبدیل علم و فناوری است

دانشگاه آزاد دارای ظرفیتی مناسب برای تبدیل علم و فناوری است

امام جمعه بوشهر گفت: دانشگاه آزاد اسلامی دارای ظرفیتی مناسب مطلوب برای تبدیل علم و فناوری به تولید در عرصه های مختلف است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری نماینده ولی فقیه در استان بوشهر و امام جمعه بوشهر در بیست و یکمین جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با موضوع تجزیه و تحلیل حسابرسی سال ۹۷ واحدها و مراکز دانشگاهی استان با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی ظرفیت فوق‌العاده برای پیشرفت در عرصه‌های مختلف علم و فناوری، پژوهشی، آموزشی در جغرافیای وسیع است، اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی دارای ظرفیتی مناسب مطلوب برای تبدیل علم و فناوری به تولید در عرصه های مختلف است.

وی با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی باید براساس رهنمودهای مقام معظم رهبری و تلاش‌های همه ارکان خود باید در عرصه های پیشرفت در مدار خود قرار گیرد و بدرخشد، عنوان کرد: باید به نحوی به منابع کارآمد، تولید علم، دستاوردهای علوم انسانی، علوم پایه و تجربی دست پیدا کرد که فناوری‌های نوین و جدید این دانشگاه و دیگر مراکز علمی استان، در جغرافیای کشور، منطقه، اسلام و جهان سرآمد باشد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تأکید بر اینکه ساختارسازی علمی در کنار شخصیت اسلامی دانشجویان و نسل جوان که آینده ساز کشور هستند باید مدنظر قرار گیرد، توضیح داد: باید تلاش کرد تا کشور به درجه ای از قدرت دست یابد که در نظم نوین جهانی، مطابق با فرمایشات رهبر معظم انقلاب، بیش از گذشته نقش آفرین باشد.

حسابرسی‌های مستقل باعث بهبود امور می‌شوند

رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر نیز با بیان اینکه حسابرسی‌های مستقل ضمن رفع مغایرت‌ها، باعث بهبود امور می‌شوند، گفت: در موارد مطروحه، ابهاماتی بیان شده که باید اصولی و اساسی و نه به صورت مشروط رفع شود.

محمد مدرسی اضافه کرد: یکی از نقیصه‌های مراکز علمی استان که هموراه مورد تقاضا، تأکید و خواست مسئولان و دانشجویان بوده، خوابگاه‌های متأهلی است. تسهیلات اهدایی و بودجه‌های اختصاصی در این باره، کمتر از هزینه‌ها بوده و بر این اساس دانشگاه‌ها را با این مورد دچار چالش کرده است. توسعه مشترک خوابگاه‌های متأهلی با مشارکت همه دانشگاه در هر استان و شهر می‌تواند رویکردی کلی در کشور باشد که این مهم می‌تواند به صورت خاص در بوشهر اجرای شود.

وی افزود: این اقدام می‌تواند گام اثربخشی در لبیک به فرامین رهبری و در راستای اقدامات دولت در مسئله جوانی جمعیت باشد.

دکمه بازگشت به بالا