علم و تکنولوژی

درباره بیماری “وبا” بیشتر بدانید

یکی از رایج ترین راه های ابتلا به وبا خوردن و نوشیدن آب و غذای آلوده است. این مشکل به دلیل محدودیت سفر و امکانات بهداشتی می تواند بیش از هر زمان دیگری در تابستان به تهدیدی برای سلامت مردم تبدیل شود. اما چگونه می توان از ابتلا به وبا پیشگیری کرد؟

به گزارش تکنونامه. وبا یک بیماری حاد و اسهال است که در اثر عفونت باکتریایی روده ایجاد می شود. باکتری وبا اغلب در آب یا غذای آلوده به مدفوع افراد آلوده به باکتری وبا یافت می شود. این بیماری اغلب در مناطقی با آب ناکافی، اجابت مزاج نامناسب، و در صورت عدم وجود مدفوع یا مواد زائد، مانند مناطق غیربهداشتی، ایجاد و گسترش می یابد. باکتری وبا می تواند در رودخانه های شور و آب های ساحلی نیز زندگی کند.

چگونه مردم به وبا مبتلا می شوند؟

رایج ترین راه برای انتشار این بیماری نوشیدن آب یا خوردن غذای آلوده به باکتری ویبریو کلرا است.دست ها می توانند بیماری را منتقل کنند. در شیوع وبا، منبع عفونت اغلب مدفوع فرد مبتلا است که منجر به آلودگی آب یا غذا می شود. در مناطقی که فاضلاب و آب آشامیدنی به خوبی تصفیه نمی شوند، بیماری می تواند به سرعت گسترش یابد. این بیماری معمولاً از طریق تماس مستقیم فرد به فرد منتقل نمی شود. بنابراین تماس تصادفی با فرد آلوده عامل خطری برای بیماری نیست.

علائم وبا

عفونت های وبا معمولاً خفیف یا بدون علامت هستند، اما در برخی موارد می توانند جدی باشند. حدود 75 درصد از افراد آلوده علائم بالینی واضحی ندارند و حدود 20 درصد اسهال خفیف تا متوسط ​​دارند که از اسهال ناشی از سایر ارگانیسم ها قابل تشخیص نیست. حدود 1 نفر از هر 10 نفر مبتلا به وبا علائم شدیدی مانند اسهال آبکی، استفراغ و پا درد دارند. در این افراد کم آبی به سرعت منجر به کم آبی بدن و شوک می شود و بدون درمان در عرض چند ساعت مرگ اتفاق می افتد.

دوره کمون بیماری فاصله بین ورود باکتری وبا به بدن تا شروع علائم بالینی است که معمولاً دو تا سه روز است، اما این زمان می تواند از چند ساعت تا 5 روز طول بکشد.

چه کسی بیشتر مبتلا به وبا است؟

وبا ارتباط تنگاتنگی با سلامتی دارد. افرادی که از آب آشامیدنی ناسالم استفاده می کنند یا در مناطق ناسالم زندگی می کنند و گل و لای و فاضلاب تخلیه می شود بیشتر در معرض خطر ابتلا به وبا هستند.

اگر فکر می کنید که شما یا یکی از اعضای خانواده ممکن است مبتلا به وبا باشید، سریعاً از کمک پزشکی استفاده کنید. از آنجایی که کم آبی می تواند به سرعت رخ دهد، جایگزینی سریع آب بسیار مهم است.

اگر پودر ORS برای درمان آبرسانی خوراکی دارید، بلافاصله مصرف آن را شروع کنید. شروع سریع سیل می تواند جان انسان ها را نجات دهد. مصرف ORS را در خانه و تا زمانی که برای مراقبت های پزشکی به یک مرکز بهداشتی درمانی نرسیدید ادامه دهید. در صورتی که فرد مبتلا به اسهال حاد نوزاد شیرخوار باشد، ادامه شیردهی توصیه می شود.

تشخیص و درمان وبا

وبا با انجام آزمایش مدفوع تشخیص داده می شود. برای انجام این آزمایش باید نمونه مدفوع یا سواب رکتوم از بیمار تهیه و به آزمایشگاه فرستاده شود که این آزمایش را رایگان در نظام سلامت کشور انجام می دهد.

درمان اساسی وبا جایگزینی آب و نمک از دست رفته بلافاصله در اثر اسهال است. در واقع می توان آن را به راحتی و با موفقیت درمان کرد. این بیماران باید مقدار زیادی محلول خوراکی ریهیدراتراپی که با حل کردن یک بسته پودر ORS در یک لیتر آب جوشیده سرد تهیه می شود، بسته به درجه کم آبی مصرف کنند. افرادی که علائم شدید دارند و در معرض خطر کم آبی شدید هستند، نیاز به مایعات داخل وریدی دارند.

بدون دسترسی به آب درمانی، میزان مرگ و میر بیماران وبا 30 تا 50 درصد است که با آب درمانی سریع و مناسب کمتر از یک درصد کاهش می یابد.

استفاده از آنتی بیوتیک های مناسب که در صورت لزوم توسط پزشک تجویز می شود، طول مدت بیماری را کوتاه می کند و از شدت بیماری می کاهد، اما به اندازه جبران کم آبی اهمیت ندارند. افراد مبتلا به اسهال و استفراغ شدید، به ویژه کسانی که در مناطق مبتلا به وبا زندگی می کنند، باید فورا به پزشک مراجعه کنند.

وبا ممکن است مستقیماً از فردی به فرد دیگر منتقل نشود. بنابراین، تماس تصادفی با یک فرد آلوده به طور کلی یک عامل خطر برای بیماری نیست.

چگونه از ابتلا به وبا جلوگیری کنیم

بر اساس اعلام مرکز کنترل بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، پیشگیری از بیماری به شرح زیر است:

از آب آشامیدنی سالم استفاده کنید. (آب لوله کشی یا آب آشامیدنی)

_ در مناطق بدون دسترسی به آب تصفیه و لوله و چاه، آب مخزن، آب چشمه و … استفاده می شود، حتما آب را قبل از مصرف بجوشانید یا کلر بزنید.

از یخ های ناسالم، غذاهای ناسالم و آماده، آب میوه ها و نوشیدنی هایی که در خارج از خانه سرو می شود و به ویژه غذاهایی که توسط فروشندگان دوره گرد فروخته می شود، خودداری کنید.

از شنا در آب های آلوده، نهرها یا استخرها خودداری کنید.

میوه ها و سبزیجات را حتماً قبل از مصرف بشویید و به درستی ضدعفونی کنید.

برای اطمینان از سلامت غذا، آن را کاملا بپزید و از خوردن غذاهای خام یا نپخته خودداری کنید.

غذایی که پخته اید را قبل از مصرف گرم کنید.

ظروف و ظروف را با آب تمیز و بهداشتی بشویید.

قبل از تهیه، توزیع و خوردن غذا و قبل از دادن غذا یا شیر به کودک، حتما دست های خود را با آب و صابون بشویید.

حتما بعد از استفاده از توالت و قبل از دست زدن به غذا، دست های خود را با آب و صابون بشویید.

مواد غذایی را در یخچال نگهداری کنید و از قرار دادن مواد غذایی در معرض مگس ها و سایر آلاینده ها خودداری کنید.

در سفر آب و غذای سالم همراه داشته باشید یا از نوشیدنی ها و غذاهای بسته بندی شده با خیال راحت استفاده کنید.

از مدفوع غیربهداشتی خودداری کنید و حتما از توالت های تمیز استفاده کنید.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا