عمومی

درباره سویه هندی ویروس کرونا چه می‌دانیم؟

هند در حال حاضر با افزایش سریع تعداد بیماران مبتلا به Covid-19 دست به گریبان است ، که این امر فشار کارخانه های خود را دو برابر کرده و به کمبود بستر و اکسیژن منجر شده است.

به گزارش تکنونامه ، س mainال اصلی این است که آیا تب دنگ در هند که از آن با عنوان B.1.617 یاد می شود ، نگران کننده است؟

بیماران مبتلا به این بیماری در سایر نقاط جهان مانند ایالات متحده ، استرالیا ، سنگاپور و جاهای دیگر نیز گزارش شده اند. نگرانی در این باره برخی کشورها از جمله انگلستان را وادار به اعمال محدودیت های سفر بر هند و سرزمین مادری خود کرده است.

اما تاکنون چه اطلاعاتی در مورد این تبار منتشر شده است؟

ویروس به طور مداوم در حال تکامل است و ویروس عامل Covid-19 تاکنون هزاران بار تکامل یافته است ، اما فقط این جهش ها باعث نگرانی بیشتر می شود.

هند اولین بار ویروس B.1،617 را در اکتبر گذشته به بانک اطلاعات جهانی (GISAID) گزارش داد.

وزارت بهداشت هند در اواخر ماه مارس اعلام کرد که 15 تا 20 درصد نمونه های مورد بررسی از ماهاراشترا است. اما آخرین آمار نشان می دهد که این رقم به 60 درصد رسیده است.

این گونه در 18 کشور جهان ذکر شده است. وزیر بهداشت انگلیس مت هانکوک روز دوشنبه گفت که 10 مورد گونه هندی در کشور وی وجود داشته است که بیشتر آنها مربوط به گردشگرانی است که از هند به انگلیس می رسند ، اما برخی از آنها ارجاع شده اند. ایالات متحده همچنین به شهروندان خود توصیه کرده است حتی اگر کاملا واکسینه شده باشند به هند سفر نکنند. فرانسه همچنین مقررات قرنطینه ای را برای گردشگران هندی وضع می کند.

آیا باید نگران باشم؟

گونه B.1.617 توسط سازمان بهداشت جهانی به عنوان یک گونه مهم طبقه بندی می شود و بیان می کند که این گونه تحت نظارت است اما هنوز جای نگرانی نیست. سازمان بهداشت جهانی (WHO) این گونه ها را در حوضه ، آفریقای جنوبی و انگلستان طبقه بندی کرده است که در معرض خطر انقراض است زیرا بسیار مسری است و باعث کاهش سرکوب سیستم ایمنی می شود.

نوع B.1.617 جهش های مختلفی دارد ، از جمله دو مورد قابل توجه E484Q و L452R. این امر منجر به اصطلاح “اتحاد” این دو گونه شده است.

دانشمندان می گویند برای تعیین خطرناک تر بودن جهش در B.1.617 ، شواهد بیشتری لازم است.

راکش میشرا ، مدیر مرکز زیست شناسی مولکولی و مولکول های حیدرآباد ، در میان تحلیلگران B.1.617 است.

وی به خبرگزاری فرانسه گفت: “به تدریج این گونه رایج می شود و جایگزین گونه های دیگر می شود.”

با این حال ، هنوز مشخص نیست که شیوع کرونا در هند به این علت یا علت دیگری مرتبط است.

جفری بارتس ، مدیر بررسی ژنوم Covid-19 در انستیتوی سانگر در انگلستان پیش بینی کرد که گونه های هندی با سایر گونه های موجود در آفریقای جنوبی و برزیل مشکلات مشابهی نخواهند داشت. وی گفت: “ماه در هند کم است و بعید است شیوع گونه های انگلیس باشد.”

آیا واکسن های موجود بر این گونه تأثیر دارند؟

استیون گلدشتاین ، دانشمند بالینی دانشگاه یوتا گفت: “یکی از جهش ها در ژنتیک است که به نظر می رسد سیستم ایمنی بدن را از قبل از عفونت یا واکسیناسیون کاهش می دهد.”

در مقابل ، میشرا می گوید دانشمندان در حال آزمایش نتایج واکسن علیه این گونه هستند.

با این حال ، متخصصان می گویند که واکسن ها نیز از بیماری ها ، به ویژه اشکال شدید جلوگیری می کنند.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا