عمومی

درستکار یک مربی لیگ برتری است/ هیچ بار فنی به کشتی‌گیران اضافه نشد

مربی بوکس آزاد گفت: مربیان و کادر فنی کشتی آزاد کشور کادرفنی لیگ برتر هستند، حتی بسیاری از این افراد تا چند سال پیش جنگیده اند.

حسن رحیمی در گفت و گو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، درباره عملکرد ملی پوشان کشتی آزاد در مسابقات جهانی اظهار کرد: باید به واقعیت ها نگاه کرد و عملکرد تیم کشتی آزاد را به آنها گفت. در جهان. قهرمان. متأسفانه الان فدراسیون کشتی به سمتی رفته است، کسانی که می خواهند در هر رده سنی در مدار تیم ملی قرار بگیرند، حق و دروغ نگویند. در چنین شرایطی می توانند در کشتی بمانند. این جو موجود در کشتی است. در مسابقات جهانی امسال در غیاب روسیه و بلاروس فرصت خوبی است تا ملی پوشان کشتی آزاد به مقام قهرمانی برسند یا حداقل توانایی کشتی ایران را مقابل آمریکا ثابت کنند و روی سکو بروند. . . متاسفانه این اتفاق نیفتاد.

داشکار مربی لیگ برتر است

وی گفت: بسیاری از رسانه هایی که از کشتی خبر می دهند از عملکرد تیم ملی در این مسابقات طوری صحبت می کنند که انگار ما مربیان و کشتی گیران را نمی شناسیم. پارسال که تاسکار به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شد به او گفتم تسکر مربی لیگ برتری است. کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد نیز کادرفنی لیگ برتری است. هرچند خیلی از اینها که در کادر فنی هستند تا همین چند سال پیش خودشان را کشتی می گرفتند. هیچ مربی از ابتدا تمرین را شروع نکرده است. طبیعتا در چنین شرایطی نمی توان انتظار نتایجی را داشت که تیم ملی با این تیم کسب کرد.

برای کاهش فشار روی مربیان باید کادرفنی استخدام کنند!

رحیمی ادامه داد: سه سال است که مربیگری را در باشگاه های انفرادی از رده پایه شروع کردم. حتی اگر از من بخواهند در رده های مختلف به تیم ملی کمک کنم، قبول نمی کنم. چون هنوز نیاز به کسب تجربه بیشتر دارند، افرادی که از روی رفاقت به تیم ملی می آیند و در بحث پایه کار نمی کنند و در باشگاه کار نمی کنند، چطور می توانند مربی تیم ملی باشند؟ حتی در کنار آنها باید افراد دیگری را برای جمع آوری این مربیان جذب کنیم چون فشار زیادی دارند.

از نظر فنی چیزی به کشتی گیران اضافه نمی شود

آزاده سابق تیم ملی کشورمان گفت: بعد از المپیک توکیو سطح مسابقات جهانی پایین است. بسیاری از کشتی گیران آنجا نیستند و همه آن را می دانند. تیم های بلاروس و روسیه در این دوره حضور نداشتند. از طرفی کشتی جهان خالی است و به غیر از تیم آمریکا، بقیه تیم با یک ستاره در مسابقات شرکت می کنند. بنابراین، این بهترین زمان برای برنده شدن است. اما عملکرد کشتی گیران نشان می دهد که روی بحث اساسی و حوصله کار نمی کنند و ضعیف به نظر می رسند. من راهی برای ارزیابی کار آنها ندارم. همه کشتی گیران تلاش می کنند، اما وقتی کشتی گیر در دور اول استراحت می کند و در دور دوم و سوم با اسلوونی و مجارستان مبارزه می کند، باید در دور چهارم برای پیروزی بجنگد. اما این اتفاق نیفتاد و نشان می دهد که از نظر فنی، فنی و تاکتیکی چیزی به آنها اضافه نشده است. در حالی که همه کشتی گیرانی که در تیم ملی حضور دارند و در مسابقات جهانی حضور دارند با آنها سرمایه گذاری کرده اند، این کشتی گیران برد و باخت داشته اند و حالا به مرحله ای رسیده اند که باید مدال آور باشند.

تکنیک ها و تاکتیک های کشتی گیران تغییر نکرده است

رحیمی در ادامه گفت: در بین کشتی گیران کامران قاسم پور خیلی خوب جنگید و حریف قدرتمندی بود. رضا اطری هنوز هم خیلی خوب کار می کند. تجربه بالای او در این سال ها در مسابقات جهانی به او کمک کرد و توانست به خوبی از پس حریفان برآید. رحمان عموزاده هم خوب جنگید و نشان داد که کشتی گیر قابل اعتمادی است. فکر می کنم دلیل اصلی ضعف کشتی گیران به مشکل پایه استقامت آنها برمی گردد. به غیر از چند کشتی گیر که جوان تر از دیگران بودند و قدرت جوانی آنها به آنها اجازه می داد تا به سرعت ریکاوری کنند، بقیه از نظر استقامتی ضعیف عمل کردند. این بچه ها نسبت به سال گذشته هیچ تغییری نکرده اند و تاکتیک و تکنیکی را به قایق های خود اضافه نکرده اند.

دلیل انتخاب کشتی نویس به عنوان تحلیلگر چیست؟

رحیمی همچنین گفت: از طرفی فردی که چهار بار از کشتی می نویسد به عنوان آنالیزور در تیم می ماند. مبنای و شرایط حضور این افراد چیست؟ این افراد چه تجربیاتی دارند که می تواند به کشتی گیران کمک کند؟ در مجموع، کار یک تحلیلگر تیمی باید به عهده یک نفر باشد. این باید به صورت تیمی انجام شود. چرا برخی کشتی گیران نسبت به پارسال تکنیک متفاوتی دارند اما برخی دیگر مانند کامران قاسم پور با برنامه و بدون اشتباه و با ایده می جنگند. این نشان می دهد که بسیاری از قهرمانان و پیشکسوتان کشتی از چاله خارج شده اند و کسانی که تجربه کافی ندارند وارد میدان شده اند. بهترین نتیجه تیم ملی کشتی آزاد در مسابقات جهانی که روسیه در آن حضور ندارد، مقام اول ایران است.

علیرضا دبیر روی کشتی گیران سرمایه گذاری کرده است؟

مربی کشتی آزاد گفت: سوال من این است که علیرضا دبیر روی کشتی گیران فعلی تیم ملی سرمایه گذاری کرده است؟ آیا بار فنی به این کشتی گیران اضافه شده است؟ اگر مشکل فنی در اردوی تیم ملی باشد نگران نخواهیم بود اما با توجه به رابطه من با کشتی گیران مطمئنم مشکل فنی پیش نخواهد آمد. کشتی گیران نسبت به پارسال باید در تکنیک رشد زیادی داشته باشند که از آنها ندیدیم.

انتهای پیام/4057/

دکمه بازگشت به بالا