در خواست ایتالیا از ایران مبنی بر خویشتن‌داری در واکنش به حمله اخیر رژیم صهیونیستی

دریانورد |کنسول |نسل کشی

در تماس تلفنی وزیر امور خارجه ایتالیا با وزیر امور خارجه ایران، آخرین تحولات مناسبات دوجانبه و منطقه ای مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش تکنونامه، حسین  امیر عبداللهیان در این گفت‌وگو با اشاره به مناسبات تاریخی دو کشور، بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای گسترش هر چه بیشتر مناسبات دو کشور تاکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان یادآور شد که ایران همواره بخش مثبت تحولات منطقه بوده و برای ثبات و امنیت پایدار منطقه هزینه زیادی را متحمل شده است.

وی با اشاره به اهمیت امنیت دریانوردی از جمله در دریای سرخ، اظهار  کرد: از ایتالیا انتظار داریم با استفاده از فرصت ریاست خود بر  گروه هفت، تلاش کند نسل کشی و جنایات جنگی رژیم اسرائیل در غزه و کرانه باختری در راستای دستیابی به  امنیت فراگیر منطقه فورا پایان یابد.

«آنتونیو تایانی »وزیر امور خارجه ایتالیا نیز در این گفت‌وگو با تاکید بر ضرورت توسعه مناسبات دو جانبه و ابراز امیدواری برای گسترش بیش از پیش همکاری ها،  خویشتن‌داری جمهوری اسلامی ایران در واکنش به حمله رژیم صهیونیستی به بخش کنسولی سفارت کشورمان در دمشق را خواستار شد.

تایانی افزود: پس از حمله اسرائیل به سفارت ایران، ما همگام با اتحادیه اروپا این تهاجم را محکوم کردیم. بدیهی است اماکن دیپلماتیک نباید مورد تجاوز قرار گیرند.

وزیر امور خارجه ایتالیا در ادامه ضمن اشاره به اهمیت امنیت دریانوردی در دریای سرخ، خاطر نشان کرد: ایتالیا با توجه به نقش مثبت ایران در کاهش تنش ها، خواستار تداوم آن در مسیر برقرار صلح پایدار در منطقه است.

طرفین در این گفت‌وگو مناسبات دو کشور را رو به جلو ارزیابی کردند و  اهمیت رایزنی های دوجانبه، منطقه ای و بین المللی را مورد توجه قرار دادند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا