علم و تکنولوژی

دستگاهی که رد ویروس کرونا را در هوا می زند

رقابت برای نظارت بر گسترش Ivory-19، دانشمندان چینی را بر آن داشت تا سیستمی را برای تشخیص اثرات Ivory-19 در هوا توسعه دهند.

این فناوری جدید برای اولین بار در آغاز بازی های المپیک پکن در سال 2022 به عنوان بخشی از تلاش های این کشور برای جلوگیری از گسترش بیماری ها رونمایی شد.

لیو پنگ، محقق دانشکده پزشکی دانشگاه شین هوا و یکی از اعضای تیم تحقیقاتی این مطالعه، گفت که عملیات ضد ویروس در طول بازی شامل تعدادی کار، از جمله تمیز کردن تجهیزات و شرکت‌کنندگان در آزمون، و آزمایش‌های هوایی برای شناسایی هر یک یا هر کدام است. حوادث وجود ویروس نیز یک ابزار اضافی برای هشدار اولیه است.

اگرچه کووید-19 عمدتاً از طریق راه‌های هوایی که هنگام سرفه یا عطسه از دهان خارج می‌شوند، منتقل می‌شود، اما محققان دریافته‌اند که ویروس همچنان می‌تواند در داخل خانه توسط ذرات آئروسل باقی مانده در هوا منتقل شود.

آئروسل نامی است که به تعلیق یا تعلیق ذرات جامد یا قطرات مایع در گاز داده می شود. به طور کلی کولر گازی ها گرد و غبار معلق در هوا هستند. دود، گرد و غبار اقیانوس ها، آلودگی هوا و مه دود نمونه هایی از تهویه هستند.

تشخیص کرونا در هوا با تجهیزات پیشرفته

ابزارهای جدید توسعه یافته شامل دستگاه های ذخیره سازی قابل حملی هستند که برای جذب هوای محیط و مطالعه مجموعه ذرات ریزدانه ای که می توانند از طریق هوا پخش شوند و ویروس های کرونا را حمل کنند، طراحی شده اند. پس از گندزدایی، گاز جمع آوری شده مایع شده و توسط آشکارساز اسید هسته ای آزمایش می شود.

به گفته محققان، این آشکارساز 10 برابر حساس تر از تستر اسید هسته ای است.

لیو افزود: حساسیت این دستگاه 20 کپی در میلی لیتر است در حالی که حساسیت دستگاه های معمولی 200 تا 500 کپی در میلی لیتر است. این بدان معناست که حتی نمونه هایی با بار ویروس کم نیز می توانند توسط یک آشکارساز شناسایی شوند.

قبل از استقرار، این سیستم تا سال 2022 در پنج سایت در پکن آزمایش خواهد شد.

پکن نیوز اواخر ماه گذشته گزارش داد که انتظار می رود بیش از 100 نمونه هوا به این رویداد ارسال شود. بازی های المپیک.

منگ روی، معاون شهردار شهر شیانگ یانگ پکن، که میزبان مسابقات ملی اسکیت سرعت است، در این جلسه سخنرانی کرد. در 9 فوریه اعلام شد که این فناوری شامل رختکن و حمام در مناطق گرم خواهد شد. دستگاه قبل از شروع به کار. ردیابی عملیات هوایی روزانه انجام می شود.

لیو نتیجه می گیرد که این سیستم احتمالاً در آینده در بیمارستان ها، ایستگاه های راه آهن و فرودگاه ها استفاده خواهد شد.

46

دکمه بازگشت به بالا