عمومی

دلیل بازارگرمی ایجنت‌ها فقدان کارشناس در باشگاه‌هاست/ روی هنر نمی‌توان قیمت گذاشت

سرمربی سابق پاری سن ژرمن گفت: اگر مدیریت باشگاه همدلی می کرد و کمیته ای برای تعیین قیمت بازیکن تشکیل می داد، این ایجنت قادر به بازاریابی نبود.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری آنا، تعداد قراردادهای کادر فنی و بازیکنان دو تیم استقلال و پرسپولیس در این فصل نسبت به سال گذشته دو برابر شده است و این در حالی است که هر دو باشگاه فصل گذشته به دلیل نواقص از حضور در لیگ آسیا کنار گذاشته شدند. . و در این فصل، AfC تصمیم گرفت که مسابقات را برای مسابقه با لیگ قهرمانان اروپا برگزار نکند. افزایش 100 درصدی قرارداد مغربی ها در حالی صورت گرفت که پیش بینی می شد 20 درصد افزایش یابد اما مدیریت باشگاه به این موضوع توجهی نکرد و دولتی بودن مغربی ها باعث تعهد مطالبات معوق می شود. روی شانه های مدیر بعدی بیفتید.

حمید درخشان درباره افزایش 100 درصدی سقف قرارداد سرخابی ها می گوید: مهم ترین مشکلی که به فوتبال ایران آسیب می زند و هر دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را هدف گرفته است، عدم تدبیر حرفه ای مناسب است. زمانی که قرارداد منعقد شد امکان تعیین سقف برای آنها وجود نداشت اما حضور کارشناسان فنی و کارشناسان آنالیز فوتبال در باشگاه باعث شد تا قیمت صحیح روی بازیکن مشخص شود که این امر اساسی است. البته لزومی ندارد که هر باشگاهی یک نرخ روی ارزش بازیکن بگذارد زیرا دیدگاه علمی متغیر است و درگیری کاملا طبیعی است، اما این مشکل باعث می شود مبلغی که روی بازیکن گذاشته می شود حد معقولی باشد.

وی ادامه داد: وقتی باشگاه ها هیاتی از کارشناسان آشنا به علم فوتبال تشکیل نمی دهند، عوامل این فرصت را پیدا نمی کنند تا بدون کمی دردسر قیمت بازیکنان را با توجه به سلیقه و بازار خود تعیین کنند. مدیر برنامه بازیکن با باشگاه های مختلف ارتباط برقرار می کند و قیمت بازیکن خود را که از نظر بسیاری از بازیکنان فوتبال بالاست، قرار می دهد. اما در صورت عدم موافقت باشگاه، نماینده با تخصص و ارتباط لازم در کار خود برای مذاکره به باشگاه دیگر می رود. فشاری که هواداران تیم های پر سر و صدا به تیم های خود وارد می کنند در افزایش قیمت ها تاثیر می گذارد زیرا رقابت نابرابر بین باشگاه ها وجود دارد و در نهایت بازیکنان به سمت باشگاه هایی می روند که نسبت به سایر رقبا شرایط مالی بهتری دارند. .

درخشان: دلیل بازاریابی عوامل، نبود نیروی متخصص در باشگاه است/ نمی توان روی هنر قیمت گذاشت.

کارشناسان فوتبال خاطرنشان کردند: از سوی دیگر بازیکنان خارجی نیز در افزایش قیمت بازیکنان داخلی موثر هستند. افزایش قیمت ارز باعث شده تا بازیکنانی که چند سال پیش غرامت معقول دریافت کرده بودند، افزایش قیمت زیادی را تجربه کنند، در حالی که اگر یورو یا دلار را در نظر بگیریم، افزایش چندانی نداشته است. البته باید به یاد داشته باشیم که بازیکنان خارجی باکیفیت پول زیادی می گیرند و در مقایسه با کشورهای عربی یا شرق آسیا، باشگاه ما توان پرداخت پول مورد نیاز مدیر برنامه چنین بازیکنانی را ندارد. اگرچه کیفیت بازیکنان خوبی که به آسیا می آیند 20 درصد بهتر از بازیکنان خوب داخلی است، اما این به عوامل داخلی اجازه می دهد تا نرخ بازیکنان خود را افزایش دهند. چون کیفیت اکثر خارجی های لیگ برتری خاصی نسبت به ایرانی ها ندارد و به ندرت می توان بازیکنان خارجی با سطح بالاتر از خودمان را دید.

درخشان توضیح داد: در ابتدا کادر مدیریتی باشگاه همدلی نکردند و رویه ای برای تشکیل کمیته ای برای آنالیز کیفیت بازیکنان وجود نداشت، باز هم نماینده در تعیین قیمت مختار بود، زیرا نمی توانستید قیمت گذاری کنید. قیمت روی هنر در این شرایط اتحادیه دخالتی ندارد و نمی تواند با استفاده از کارشناسان، باشگاه ها را مجاب کند که قیمت مناسبی برای بازیکن تعیین کنند. رئیس متزلزل مدیری به دلیل توجه بیش از حد به نتایج تیم است و برای اینکه رزومه بهتری برای خود ثبت کنند و عمر مدیریت خود را طولانی کنند در بسیاری از نقل و انتقالات مبلغ را تایید می کنند تا امکان تیم آنها افزایش می یابد و در نتیجه موقعیت آنها قوی تر می شود. علاوه بر این در تولید بازیکن هم مشکل داریم و کمبود ستاره هم یکی دیگر از دلایل افزایش بی رویه قیمت بازیکن است.

انتهای پیام/4048/

دکمه بازگشت به بالا