عمومی

دولت عراق باید به حملات ترکیه پاسخ دهد

واکنش رهبر سازمان اطلاعات ملی عراق به حمله ترکیه به مرکز گردشگری در استان دهوک و خواستار واکنش بغداد به حمله ترکیه.

به گزارش تکنونامه، آقای سید عمار حکیم رهبر کمپین اطلاعات ملی عراق حمله ترکیه به مرکز گردشگری را به شدت محکوم کرد سفر در استان دهوک در متن.

وی در این پیام نوشت: حمله توپخانه ترکیه به یک مرکز گردشگری در استان دهوک و کشته شدن تعدادی از گردشگران و زخمی شدن آنها را محکوم می کنیم.

رهبر اطلاعات ملی عراق تاکید کرد: این اقدام غیرقابل قبول و حملات مکرر به شهرها و روستاهای عراق، نقض حاکمیت سرزمین عراق است و از دولت عراق می‌خواهد که نسبت به مجازات تصمیم‌گیری کند و مجاری دیپلماتیک را انجام دهد. جلوگیری از تکرار

گروه اطلاع رسانی عراق در بیانیه ای اعلام کرد ساعت 13 و 50 دقیقه روز 29 تیرماه روستای برخ، منطقه درکار، منطقه زاخو، استان دهوک کردستان عراق مورد حمله توپخانه ای قرار گرفت که در نتیجه آن 8 غیرنظامی و 23 نفر دیگر کشته شدند. مجروحان همه توریست هستند.

نیروهای امنیتی عراق تاکید کردند که فرماندهی نیروهای مسلح دستور رسیدگی به این حادثه را به سرعت صادر کرده و وزیر امور خارجه، معاون عملیات مشترک فرماندهی، دبیرکل و فرماندهی گارد مرزی را اعزام کردند. محل وقوع حادثه برای یافتن جزئیات حادثه و عیادت از مجروحان.

مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق در واکنش به حمله توپخانه ای ترکیه به اقلیم کردستان که منجر به کشته شدن 8 نفر و زخمی شدن 23 نفر شد، اعلام کرد که ما حق پاسخ به ترکیه را برای خود محفوظ می داریم.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا