عمومی

دوومیدانی در قونیه رفوزه شد/ وقت خداحافظی رسید آقای حدادی!

آنا گزارش داد؛

تیم 16 دونده اعزامی به بازی های کشورهای اسلامی تنها توانست 2 مدال طلا کسب کند و نتایج این مسابقات نشان می دهد روحیه ورزشکاران از قبل رقم خورده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، ورزشکاران ایرانی بیشترین تعداد نماینده را در بازی های سازمان ملل به خود اختصاص داده اند، اما پیش بینی ها با وجود تعداد زیاد صادرکنندگان اشتباه بود اما کمترین مدال طلا در این رشته . و این ورزشکار نتوانست انتظارات را برآورده کند.

پس از درخواست مسئولان ورزش کشور برای افزایش سهمیه ورزشکاران و ارائه لیست 25 نفره به هیئت کمیته ملی المپیک، در نهایت 16 نفر در لیست قرار گرفتند. ریحانه مبینی (پرش طول)، فرزانه فصیحی (100 متر)، مهسا میرزا طبیبی (پرش نیزه)، دستار بندان (800 متر)، احسان حدادی (پرتاب دیسک)، حسن تفتیان (100 متر)، مهدی پیرجهان (با مانع 400 متر)، علی فتحی گنجی (پرتاب نیزه)، حسین رسولی (پرتاب دیسک)، مهدی صبری (وزن)، سید امیر زمان پور (5 هزار متر)، رضا مقدم (چکش)، مسعود کامران (110 متر با مانع)، حمیدرضا کیا (سه هزار متر). پرش)، محمدحسین ابرقی (200 متر) و مرتضی نظمی (پرتاب وزنه) 16 ورزشکار اعزامی به این مسابقات هستند.

در بین این 16 نفر فقط 2 ورزشکار هستند که مدال طلا گرفتند، البته رنگ آن مدال طلا نیست. خانم فرزانه فصیحی در ماده 100 متر بانوان مدال نقره و خانم علی گنجی مدال برنز رشته پرتاب نیزه را کسب کردند. در واقع 14 ملی پوش ما نتوانستند رکورد قابل قبولی از خود نشان دهند و جزو مدال آوران نبودند.

آیا مجموعه ای از ستاره های دو و میدانی وجود دارد؟

در بین افراد اعزامی به قونیه، عملکرد دو کارگر میدانی کشورمان حسن تفتیان و احسان حدادی بسیار عجیب است. این دو که جزو رقبا هستند بسیار ضعیف ظاهر شده و در رده پنجم قرار گرفته اند. کارشناسان ورزشی قبل از اعزام به قونیه معتقد بودند حدادی در بازی های کشورهای اسلامی مدال خواهد گرفت و البته طلا خواهد بود. اما حدادی نه تنها موفق به کسب مدال طلا نشد بلکه رکورد ضعیف تری از حد انتظار را به ثبت رساند و با رکورد 59.46 متر به کار خود پایان داد و در رده پنجم قرار گرفت.حسن تفتیان که در این سال ها خود را مدعی معرفی می کرد. اما در اکثر مسابقات ناکام ماند، در این مسابقات بهتر از پنجم نشد.

حدادی به بازنشستگی رسید؟

حدادی در شرایطی به این نتیجه رسید که امکانات خوبی داشت. البته او اغلب از این مشکل انتقاد می کند و معتقد است که در شرایط خوبی نیست اما با یک حساب سرانگشتی مشخص می شود که علاقه و امکانات بیشتری نسبت به سایر ورزشکاران دارد. مثلا قبل از المپیک توکیو برای درمان مچ پا به آلمان رفت و در آنجا تحت عمل جراحی قرار گرفت. حدادی 56 روز در آلمان بود و هزینه عمل جراحی او 8000 یورو بود. پس از آن حدادی مدت زیادی در آمریکا اردو زد و اخیرا هم در آمریکا اردو زد.

او قبل از بازی های کشورهای اسلامی مدعی بود که برای کسب پنجمین مدال طلای بازی های آسیایی تلاش می کند، اما با به تعویق افتادن این بازی ها فکر می کرد در قونیه و بازی های وحدت کشورهای اسلامی مدال خواهد گرفت، نمی دانست. کمبود سکه در این بازی ها. البته کسانی که همیشه عجیب حرف می زنند. وی پس از پایان مسابقات گفت: بدنم آماده است و فکر می کنم بهتر پرتاب کنم اما به دلیل باد آمدن نتوانستم آن را درست پرتاب کنم و دیسک برگشت. اینجا محوطه باز است و کاملا مشخص است که با ورزشگاه فرق دارد و کنار ورزشگاه بلند نیست. توقع درست بود چون مدال المپیک گرفتم! من خودم توقع بیشتری داشتم، اما وقتی از در هتل خارج شدیم، گفتی با این باد کارم سخت تر است. در این شرایط، پرتاب کننده بسیار آماتور است، پرتابش آسان است، اما شاید بتوانم از این موقعیت بهتر استفاده کنم.»

شاید وقت آن رسیده باشد که حدادی اعتراف کند که به سن بازنشستگی رسیده است و در عوض همیشه مطالبه می کند. هیچ وقت اعمال بد خود را با زمین و زمان مرتبط نکنید. شاید بعد از آن اوضاع برای او بهتر شود. او بدون شک یکی از ورزشکاران ایرانی است که برای اولین بار در تاریخ ورزش در المپیک لندن به مدال نقره دست یافت. اما حدادی مدت هاست که عمل می کند و در حالی که بارها قول ثبت رکورد قابل قبولی را داده بود، این اتفاق نیفتاد و نتایج ضعیف تری نسبت به قبل گرفت. شاید زمان آن رسیده که حدادی به جوانان میدان بدهد و تجربه مربیگری خود را به اشتراک بگذارد. البته تا زمانی که فدراسیون ورزشی نام هایی مثل احسان حدادی را پنهان می کند، این دور باطل ادامه دارد و هیچ اتفاقی نمی افتد!

این ورزشکار در قونیه رد شد

عملکرد ضعیف دوندگان و کسب تنها دو مدال طلا از کاروان 16 نفره اعزامی به بازی های کشورهای اسلامی نشان می دهد که روحیه ورزشکاران ایرانی ضعیف است و وضعیت روحی خوبی ندارد. در این مسابقات که در مقایسه با سایر مسابقات سطح بالایی نیست هیچ ورزشکاری نمی تواند تغییر کند حتی رکورد شخصی آنها نیز نشان می دهد که ورزشکاران ایرانی روز به روز در حال کاهش هستند. مسئولان فدراسیون تربیت بدنی باید چاره اندیشی بیشتری داشته باشند و در شرایطی که وزیر ورزش و جوانان از قهرمانان سابق این نوع ورزش ها هستند، انتظار می رود در این زمینه توجه و عزم بیشتری داشته باشند. مشکل او، بنابراین وضعیت فعلی ورزش بهبود یافته است

انتهای پیام/4057/

دکمه بازگشت به بالا