عمومی

دو سوم جمعیت کشور ۱۵ تا ۶۰ ساله اند/ زمینه جهش اقتصادی فراهم است

رئیس آژانس ملی رفاه گفت: “ما در شرایطی هستیم که طی 20 سال آینده جمعیت سالمند ما دو برابر خواهد شد ، در حالی که تعداد افراد سالخورده در بسیاری از کشورها طی صد سال افزایش یافته است.” بنابراین ، باید آماده ورود به این لحظه باشیم.

به گزارش تکنونامه ، وحید قبادی دانا ، در حاشیه دهمین جلسه شورای ملی سالمندان (کرونا ؛ فرصت تغییر دیدگاه سالمندان) ، می گوید که نیاز به بررسی وضعیت فعلی سالمندان وجود دارد: به عنوان دبیر مجمع ،

وی افزود: “ما در شرایطی هستیم که جمعیت پیری ما در 20 سال آینده دو برابر خواهد شد ، در حالی که جمعیت پیری در بسیاری از کشورها طی صد سال اتفاق می افتد.” بنابراین ، باید آماده ورود به این لحظه باشیم.

رئیس آژانس بهزیستی کشور گفت: طبق بند 7 سیاست مقام معظم رهبری در مورد جمعیت ، تکریم و حفظ شأن سالمندان و همچنین استفاده از تجارب و توانایی های آنها فرصتی برای جامعه ایرانی و اسلامی ما است. جامعه و مراقبت و حضور خانواده در داخل خانواده و خانواده محوری یکی از موضوعات اصلی است و دستگاههای ذیربط مانند وزارت ارشاد و رسانه ملی که از اعضای ارشد مجلس هستند باید نقش مهمی در فرهنگ سازی داشته باشند.

قبادی دانا افزود: مرکز وزارت رفاه به آن چشم انداز جامعی از مشکلات سالمندان و وضعیت سالمندان در کشور می دهد. علاوه بر مشکلات بهداشتی برای سالمندان ، مسائل مربوط به بهزیستی و توانمند سازی و وضعیت اجتماعی باید به طور جامع بررسی شود.

وی با اشاره به نقش م ofثر آژانس برنامه ریزی و بودجه و ابلاغ سند ملی سالمندان از سوی مدیر پروژه و وزیر رفاه گفت: در واقع ظرفیت لازم برای تأمین بودجه مورد نیاز این کار در آینده ایجاد شده است. برای ادامه کار باید دیده شود.

رئیس آژانس رفاه کشور گفت: جمعیت به روی ما باز است و از سال 2006 تا 1425 ما در کشوری بودیم که بیش از دو سوم جمعیت کشور بین 15 تا 60 سال سن داشتند و زمینه ساز جهشی در تولید و اقتصاد کشور بود. در دسترس. باید از این فرصت استفاده کرد.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا