عمومی

دیدار امیرعبداللهیان با رئیس مجمع عمومی سازمان ملل

به گزارش تکنونامه، وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار آخرین وضعیت مذاکرات در حال انجام برای بازگرداندن برجام و پیام مبادله شده با طرف آمریکایی را تشریح کرد و گفت: تروریسم و ​​افراط گرایی همچنان چالش اصلی برجام است. منطقه منطقه خاورمیانه ناشی از تشدید اوضاع در افغانستان به نگرانی جدی کشورهای منطقه تبدیل شده است.

حسین امیرعبداللهیان با تشریح ابتکار کشورمان به عنوان بنیانگذار اصلی قطعنامه مقابله با گرد و غبار، این پدیده را از معضلات مشترک کشورهای منطقه می داند که سلامت میلیون ها نفر را تهدید می کند و ابراز امیدواری کرد که این همایش می تواند توجه همه جهان را به ضرورت برخورد با این پدیده جلب کند

آقای چابا کاروشی رئیس اجلاس عمومی هفتاد و هفتم ضمن استقبال از فعالیت‌های جمهوری اسلامی ایران، ضمن ابراز امیدواری از ایفای نقش فعال ایران در روند اجماع‌سازی در مصوبه مجلس شورای ملی، و هر دو تاکید کردند. به توانایی آژانس دیپلماتیک ایران.

وی همچنین به ناتوانی شورای امنیت در حل بسیاری از مشکلات جهانی اشاره کرد و گفت: انتظارات، آرزوی عمومی کشور این است که مجمع عمومی در حل مشکلات مربوط به امنیت جهان فعالتر باشد.

رئیس جمهور با اشاره به نگرانی کنونی دنیا در بخش آب، ابراز امیدواری کرد که ایران در کنفرانس جهانی مدیریت منابع آب در اسفندماه حضور فعال داشته باشد.

311311

دکمه بازگشت به بالا