عمومی

دیدار هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی ایلام با ۲ خانواده شهید

آموزش |خانواده

بهروز ناصری رئیس جمهور، حجت الاسلام امیر هادی زاده رئیس سازمان رهبری و تنی چند از اعضای هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام با خانواده شهید محمدیان و شهید یحیی شهبازی دیدار کردند.


بیشتر بخوانید:

دیدار تکنسین دانشگاه زاهدان با خانواده شهید شناسایی شده دفاع مقدس


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام در این نشست گفت: استقلال و آزادی ملت ایران و حقوق ملت ایران اقتدار نظام مرهون خون کسانی است که جان خود را فدای نظام کردند. ملت و وظیفه مسئولین محترم است. خانواده شهدا به بهترین شکل

بهروز ناصری افزود: امنیت ملی کنونی از نظر ناآرامی های بین المللی مرهون خون شهدای گرانقدر است. حفاظت خالص مردم ایلام نزدیکترین مردم به عراق در جنگ فرسایشی با نیروهای خود از مرز دفاع کردند و همه مسئولان از رشادت ها و رشادت های مردم این استان تجلیل کردند.

وی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی محل نشر و تبیین مرام الهی امام شهدا، شهدا و منویات مقام معظم رهبری است. امروز مفتخریم که فرزندان این دو شهید بزرگوار (شهید محمدیان و شهید شهبازی) از اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام و معاونت اداری و مالی دانشگاه و در سنگر عدالت خواه هستند. تحصیلات عالی آموزش علمی دانش‌آموزان نیز مانند نیاکان خود در خط مقدم دفاع از ارزش‌ها و آرمان‌های نظام مقدس نظام اسلامی بودند.

تکریم خانواده های کسانی که جان خود را فدای ملت کردند مهمترین چیز است

مدیر دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام گفت: ادای احترام به خانواده های قربانیان خاطره انگیزترین و یادبود سربازانی است که جان خود را در راه ملت و استقامت و حمایت خانواده های جانباختگان فدا کردند. عزیز.”

حجت الاسلام امیر هادی زاده می افزاید: یکی از مهمترین کارکردهای جامعه دانشگاهی و به ویژه دانشگاه آزاد اسلامی تبیین، نشر ارزش های انقلاب اسلامی و حراست مقدس است و در این راستا باید دوران دفاع ناب را بیش از پیش برای دانش آموزان تبیین و بازگو کرد.

در این دیدار مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام با اهداء لوح تقدیر از دو خانواده آن مرحوم، جانفشانی برای ملت قدردانی کردند. شهید محمود محمدیان در سال 1359 در منطقه جمهوری دهلران استان ایلام و شهید والامقام یحیی شهبازی در سال 1361 در منطقه عملیاتی میمک در شهرستان مهران استان ایلام به شهادت رسیدند.

انتهای پیام/4121/

دکمه بازگشت به بالا