عمومی

رئیسی: خواسته آحاد انسان‌های آزاده دنیا، شکل گرفتن نظم عادلانه جهانی است

رئیسی: خواسته آحاد انسان‌های آزاده دنیا، شکل گرفتن نظم عادلانه جهانی است

رئیس‌جمهور گفت: امروز خواسته دانشگاه‌های غرب و شرق، آزادی فلسطین و دفاع از مظلومان غزه و فریاد علیه ستمگران است، خواسته آحاد انسان‌های آزاده دنیا، شکل گرفتن نظم عادلانه جهانی است، حتماً خون کودکان غزه این‌قدر قدرت دارد که به حیات رژیم صهیونیستی پایان دهد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری آنا، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی سه‌شنبه شب در مراسم پایانی پنجمین همایش جهانی امام رضا (ع) افزود: جهان بشریت امروز متوجه شده که رژیم صهیونیستی غده سرطانی است و باید این غده را از بین برد تا نه فقط منطقه خاورمیانه بلکه دنیا بتواند به آرامش و امنیت دست پیدا کند.

وی بیان کرد: امروز به برکت خون شهدای بزرگوار، دنیا به این حقانیت و لزوم برقراری عدل رسیده است و این همه جنایت علیه بشریت، کودک کشی و نسل‌کشی در فلسطین و به ویژه حمایت آمریکا و غربی‌ها از این جنایات باعث تأسف جهانیان شده اما تأسف بیشتر جهانیان بابت عدم کارایی و کارآمدی نظامات حقوقی و اتحادیه‌ها و سازمان‌های بین‌المللی در خصوص حمایت از مردم مظلوم فلسطین است.

رئیس‌جمهور گفت: امروز خواسته دانشگاه‌های غرب و شرق، آزادی فلسطین و دفاع از مظلومان غزه و فریاد علیه ستمگران است، خواسته آحاد انسان‌های آزاده دنیا، شکل گرفتن نظم عادلانه جهانی است، حتماً خون کودکان غزه این‌قدر قدرت دارد که به حیات رژیم صهیونیستی پایان دهد.

رئیسی اظهار کرد: خون کودکان غزه می‌تواند مانند داستان فرعون و حضرت موسی (ع)، به انتقام از فرعونیان زمانه ختم شود. تردید نداریم خون ۱۵ هزار کودک فلسطینی که بر زمین ریخته شد، به حیات صهیونیست‌ها پایان خواهد داد و نظم فعلی جهان را عادلانه خواهد کرد.

رئیس‌جمهور به فرمایشات حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب در آغاز این همایش اشاره کرد و گفت: فرمایشات معظم له و مراجع عظام تقلید نکات محوری و قابل‌توجه و قابل استفاده برای همگان داشت.

رئیسی به ساحت مقدس حضرت رضا (ع) و مکاتب ایشان اشاره و بیان کرد: در باب دهه کرامت نکته نخست آن است که انسان دارای کرامت ذاتی بوده و از سایر موجودات عالم برتر است اما سخن از کرامت اکتسابی است که در پرتو آموزه‌های ائمه معصومین از جمله امام رضا (ع) می‌توان به آن رسید اما اصل بر انسان سالک الی الله است تا راه سعادت را برای خود و جامعه‌اش باز کند.

رئیس‌جمهور سخنان حضرت رضا (ع) در تبیین جایگاه ولایت و امامت را قابل‌توجه دانست و گفت: امام رضا (ع) بیش از سایر ائمه و پیشوایان دین نسبت به بحث امامت و ولایت تأکید داشتند براین اساس باید نوع حکمرانی ائمه و تفاوت آن را با سایر حکمرانی‌های دیگر شناخت چرا که این حکمرانی از نوع توحیدی است و در جایگاه امامت و ولایت قرار دارد.

وی ارتباط ولی با مردم را مبتنی بر دلدادگی و عشق و محبت دانست و گفت: هر کس رأی دارد، رأی او می‌تواند نظامات حقوقی و تشکلاتی را رقم بزند اما سخن ما از آموخته‌های مبتنی بر ولایت و امامت است، در این راستا امت با امام عهد و پیمانی دارد که در فرهنگ قرآنی و دینی ما بسیار مستحکم است و پایبندی به این عهد بسیار اهمیت دارد.

رئیس‌جمهور با استناد به آیات قرآن و احادیث افزود: اصل نظم‌بخشی به امور مسلمین در پرتو بندگی خدا و پذیرش و پیمان با ولی خدا شکل می‌گیرد که می‌خواهد جامعه را با استفاده از ظرفیت‌های انسانی و ذخایر مادی و معنوی‌اش به سعادت سوق دهد. اینجاست که به سخن رهبر معظم انقلاب می‌رسیم که فرمودند «پیشوایان دین برای ایجاد جامعه مبتنی بر آموخته‌های دینی آمدند» زیرا در پرتو این جامعه است که انسان رشد و نمو پیدا می‌کند و به جایگاه اصلی خود دست می‌یابد.

رئیسی اظهار کرد: آن عدالت مبتنی بر مبانی توحیدی و ولایتی که امام رضا (ع) در حدیث سلسله الذهب فرمودند، آن است که انسان بتواند خود را در همه قوای عقلانی و شهوانی و جسمانی خود را مبتنی بر حکمت و عفت و شجاعت قرار دهد، آنگاه به رشد و تعالی واقعی و جایگاهی که برای وی ترسیم شده است، خواهد رسید.

دکمه بازگشت به بالا