رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو مشهد:خریداری در بازار وجود ندارد

آلودگی هوا |خودکار |سلامت

به گزارش تکنونامه از خراسان، حسین حسینی در گفتگویی به تشریح آخرین وضعیت بازار خودرو پرداخت و اظهارکرد: معمولاً در اردیبهشت‌ماه نوساناتی در قیمت خودرو وجود دارد و رونقی در بازار خودرو نیست، حوادث هفته‌های گذشته و سانحه ناگوار بالگرد رئیس‌جمهور هم بر این کاهش قیمت‌ها تأثیرگذار بوده است و با وجود پایان ثبت‌نام جهت پیش‌فروش خودروهای وارداتی، همچنان شاهد بازار سوت‌وکور خودرو هستیم.

وی با بیان اینکه خوشبختانه شاهد کاهش قیمت خودرو و ارزان‌تر شدن این کالا هستیم، گفت: با این وجود، خریداری در بازار وجود ندارد و با بی‌اعتمادی آن‌ها به بازار خودرو، نبود مسافرت و انجام ثبت‌نام خودرو در نمایندگی‌ها، طبیعی است که شاهد ریزش بیشتر قیمت خودرو باشیم.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو مشهد با بیان اینکه در شرایط فعلی فروشنده زیاد است، اما خرید انجام نمی‌شود، گفت: در شرایطی که عرضه و تقاضا با هم همخوانی نداشته باشد، قیمت خودرو یا گران و یا ارزان می‌شود. در این شرایط که فروشنده‌ها بیشتر از خریداران هستند و عده‌ای برای انجام ثبت‌نام خودرو در نمایندگی‌ها، قصد فروش خودرو خود را دارند، طبیعی است که ماشین خود را زیر قیمت می‌دهند و آن قیمت، پایه قیمت بازار می‌شود و به‌طور خودکار مردم نگاهی به قیمت‌های کاهشی در فضای مجازی نمایشگاه‌ها دارند. لذا شاهد ارزان شدن خودرو و پایین آمدن قیمت آن هستیم.

وی بابیان اینکه بازار خودرو در یک‌ ماه اخیر به کما رفته و سوت‌وکور است، ابراز کرد: هیچ خرید و فروشی انجام نمی‌شود و اغلب در بازار فروشنده‌ها حضور دارند، اما خریداری نیست. در این شرایط ما قطعاً به قیمت جهانی خودرو نزدیک می‌شویم.

حسینی یادآور شد: قبلاً تفاوت قیمت خودرو در بازار و نمایندگی‌ها را داشتیم که موجب ایجاد واسطه‌گری در بازار می‌شد، اما با نزدیک شدن قیمت ماشین‌های ثبت‌نامی با بازار، شاهد این هستیم که در بازار خریداری نیست و قیمت‌ها کاهش خواهد یافت.

وی با تأکید بر اینکه مردم در خرید خودرو عجله نکنند و صبر داشته باشند، تصریح کرد: قطعاً با این وضعیتی که به‌پیش می‌رویم، نوسان قیمت در بازار و نمایندگی‌ها نخواهیم داشت و شاهد کاهش هر روز قیمت خودروها هستیم و امیدواریم قیمت خودرو به قیمت واقعی خودش برگردد.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو مشهد با ابراز خرسندی از اینکه با کاهش قیمت خودرو مردم مجبور نمی‌شوند که برای داشتن یک وسیله نقلیه هزینه مازاد آنچه ارزش‌گذاری شده پرداخت کنند، گفت: با توجه به اینکه قرار است خودروهای برقی به بازار عرضه شود باید منتظر بمانیم و ببینیم چقدر مردم از این خودروها استقبال می‌کنند.

وی بابیان اینکه ما در بازار خودروی هیبریدی و برقی نداریم گفت: تا این خودرو به بازار عرضه نشود و خدماتی که باید ارائه شود، نمی‌توانیم انتظار بازار خوب برای این خودروها داشته باشیم.

حسینی ادامه داد: تجزیه‌ و تحلیل وضعیت این خودروها و تأثیر آن‌ها بر بازار نیاز به این دارد که به مردم عرضه شود و گارانتی و خدمات پس از فروش آن‌ها ارائه شود تا مشخص شود به لحاظ کیفی چقدر این خودروها استانداردهای جهانی را دارند.

وی خاطرنشان کرد: امیدوارم با ورود این خودروها به بازار به استانداردهای جهانی نزدیک شویم و اختلافی در کیفیت خودروهای داخلی و خارجی نداشته باشیم.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو مشهد اعلام کرد: خودروهای برقی در مقایسه با خودروهای بنزینی در صورت دسترسی آسان، داشتن گارانتی و خدمات پس از فروش می‌توانند در زمینه کاهش آلودگی هوا و کمک به‌سلامت محیط‌زیست مؤثر باشند.

46

دکمه بازگشت به بالا