راهکاری ساده برای جلوگیری از حمله قلبی

خواب |سبزی

آفتاب‌‌نیوز :

دکتر محمدرضا سعیدی بیان کرد: بیماری‌های قلبی مهمترین دلیل علت مرگ و میر افراد می‌باشد و آقایان بیشتر از خانم‌ها در معرض خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی می‌باشند.

وی افزود: پیاده روی بهترین ورزش برای افراد میانسال و ورزش حرفه‌ای برای جوانتر‌ها می‌تواند ضمن جلوگیری از حملات قلبی و بیماری‌های عروقی، در کنترل فشار خون و وزن و کلسترول که در دیابت و شادابی بدن موثر است، نیز تاثیرگذار باشد.

وی با اشاره به اینکه فشار خون بالا می‌تواند آسیب جدی به قلب وارد کند و باعث بیماری‌های متعدد قلبی شوند، تاکید کرد: همچنین داشتن یک رژیم غذایی سالم بسیار مهم است؛ میوه جات و سبزیجات علاوه بر اینکه سطح کلسترول را کاهش می‌دهند خاصیت ضد سرطانی دارند و باید در وعده‌های روزانه قرار داده شوند.

دکتر سعیدی در ادامه خاطرنشان کرد: کلسترول، تری گیلیسیرید در سن میانسالی مرتبا باید کنترل شود، همچنین مدیریت استرس، خواب کافی و مصرف منظم دارو در صورت مصرف و همچنین کنترل دیابت نیز توصیه می‌شود.

وی یادآور شد: با پیشرفت علم بسیاری از عمل‌هایی که در گذشته صورت می‌گرفت دیگر انجام نمی‌شوند و به جای آن از دیگر راه‌ها مانند آنژیوگرافی، فنرگذاری و… استفاده می‌شوند که نتایج بسیار خوبی را نیز به همراه دارند.

دکتر سعیدی گفت: سن، ارث و جنسیت مهمترین فاکتور‌های دارا بودن و دچار شدن به بیماری‌های قلبی و عروقی است که غیر قابل تغییر است، اما برخی فاکتور‌ها نظیر عادات و سبک زندگی، قابل تغییر و موثر در پیگشیری از این بیماری‌ها است.

دکمه بازگشت به بالا