عمومی

رایزنی اردوغان با زلنسکی درباره تبادل اسیران جنگی بین روسیه و اوکراین

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری آنلاین تکنونامه، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه عصر پنجشنبه به شهر لویو سفر و با همتای خود آقای ولودیمیر زلنسکی دیدار کرد.

اردوغان در یک کنفرانس مطبوعاتی پس از دیدار با زلنسکی گفت که با او درباره تبادل اسیران جنگی بین مسکو و اوکراین گفتگو کرده است.

به گزارش سایت «ریانوفستی»، اردوغان با اشاره به دیداری که با آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در حضور زلنسکی داشت، اعلام کرد که به وی پیشنهاد دیدار با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه را داده است.

رئیس جمهور ترکیه درباره گفتگوهای خود با زلنسکی توضیح داد: ما درباره تبادل اسیران جنگی و ابتکارات خود در این زمینه بحث کردیم، همچنین می خواهم یادآوری کنم که ما به این موضوع توجه داریم.

اردوغان همچنین گفت که در دیدار با رئیس جمهور اوکراین و دبیرکل سازمان ملل درباره امکان برقراری آتش بس و صلح در اوکراین گفتگو کرده است.

به گزارش ریانووستی، وی در نشست خبری گفت: همچنین در این نشست سه جانبه امکان توسعه فضای مثبت ایجاد شده در توافق استانبول (صادرات غلات) به سمت صلح را بررسی کردیم.

رئیس جمهور ترکیه همچنین از حملات موشکی اخیر به نیروگاه اتمی زاپروژیه و اطراف آن در جنوب شرق اوکراین ابراز نگرانی کرد و گفت در صورت ادامه این حملات به زاپوروژیه، احتمال وقوع فاجعه هسته ای دیگری در چرنوبیل وجود دارد.

اردوغان با بیان اینکه سازمان ملل و دولت اوکراین معتقد به حل بحران بر سر میز مذاکره هستند، اعلام کرد که نتایج مذاکرات با آقایان زلنسکی و گوترش را با پوتین در میان خواهند گذاشت.

این دیدارها در حالی صورت گرفت که رسانه های غربی بامداد جمعه گزارش دادند که انفجاری مهیب در نزدیکی پایگاه هوایی “بلبک” متعلق به روسیه در شمال سواستوپل رخ داده است. (جزئیات بیشتر)

در انتهای پیام
این مقاله را برای صفحه اصلی پیشنهاد دهید

دکمه بازگشت به بالا