عمومی

رایزنی علی باقری و انریکه مورا در نیویورک

آقای علی باقری معاون وزیر امور خارجه و رئیس تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی ایران به نیویورک سفر کردند و با آقای انریکه مورا معاون سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده مذاکرات دیدار و گفتگو کردند. خارج از هفتاد و هفتمین مجمع عمومی عصر سه شنبه به وقت تهران.

آقایان باقری و انریکه مورا از 13 تا 17/8 در وین در چارچوب مذاکرات لغو اقدامات تنبیهی دیدار کردند.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه روز دوشنبه بیست و هشتم شهریور در نشست هفتگی با خبرنگاران و پاسخ به سوالات درباره سفر رئیس جمهور به نیویورک و علی باقری رئیس تیم مذاکره کننده ایران نیز در این دیدار حضور داشت. در این سفر و امکان برگزاری نشستی در نیویورک در خصوص مذاکره مجازات همچنین گفت: سفر رئیس جمهور و هیئت همراه برای حضور در نشست عادی هفتاد و هفتمین سال مجمع عمومی سازمان ملل انجام شد. حضور آقای باقری معاون وزیر امور خارجه و مذاکره کننده ارشد ایران در این سفر به منظور همراهی هیات عالی دولت اسلامی جمهوی ایران است و هنوز قرار نیست در مورد رفع تحریم های داخلی بحث و گفتگو شود. در چارچوب این سفر، اما طبیعتا جلسات بین المللی به طور منظم برگزار می شود که فرصت خوبی برای دیدارهای سیاسی، مذاکرات مقامات کشورهای مختلف و فرصتی برای تبادل نظر است. . من منکر امکان مذاکره در مورد پرونده هسته‌ای نیستم و تحریم‌ها مذاکرات در حاشیه کنفرانس را لغو می‌کند و ایران از هر فرصتی برای بیان دیدگاه‌های خود در مورد موضوعات مورد علاقه دوجانبه و بین‌المللی استفاده می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران هرگز از میز مذاکره خارج نشده و معتقد است که مذاکرات سازنده راه درست و منطقی، منطقی و معقول برای حل مناقشات است. ممکن است خارج از جلسه مذاکرات با طرفین در خصوص مذاکرات معافیت از تحریم ها انجام شود، بله، این مذاکرات خارج از مجمع عمومی قابل انجام است. روش سیاسی و استفاده از چارچوب بین المللی چندجانبه راه درست حل پرونده ها است، ایران از هر فرصتی استفاده خواهد کرد.برای بیان نظرات سازنده و منطقی مجمع عمومی سازمان ملل متحد یکی از فرصت های ایده آل است.مجموع ایران.

سخنگوی سازمان دیپلماسی در پاسخ به سوالات دیگری مبنی بر اینکه آیا امیر عبداللهیان و باقری در نیویورک با مقامات آمریکایی دیدار خواهند کرد یا خیر؟ وی گفت: هیچ مذاکره دوجانبه ای با مقامات آمریکایی در نیویورک نخواهیم داشت و رئیس جمهور آمریکا در این سفر دیدگاه های جمهوری اسلامی ایران را به طور شفاف و شفاف بیان کرد. در حوزه لغو تحریم ها، مذاکرات، روابط و روابط در یک چارچوب واحد و از طریق هماهنگ کننده های اتحادیه اروپا ادامه دارد و تحولات در این زمینه در چارچوب انجام خواهد شد. همان منطقه

وی با تاکید بر اینکه سفر آقای باقری ربطی به مذاکرات دوجانبه با مقامات آمریکایی ندارد، گفت: خارج از کنفرانس سازمان ملل در مورد موضوع هسته ای و هیچ ارتباطی ندارد.

پس از آن که «جوزف بورل» مسئول سیاست خارجی در وین درباره پیشنهادات خود برای دستیابی به توافق صحبت کرد، پس از آن، وین از روز پنجشنبه ۲۲ مرداد مذاکراتی را انجام داد و این مذاکرات روز دوشنبه ۲۶ مرداد به پایان رسید. البته ایران پیش از این نشست ابتکار عمل را به طرف های دیگر ارائه کرد. در این مذاکرات طرحی از سوی انریکه مورا مطرح شد و مقرر شد طرف های مقابل پاسخ های خود را اعلام کنند که طی آن پاسخ ها رد و بدل شد و اخیراً پاسخ نهایی ایران به هماهنگ کننده اتحادیه اروپا داده شد، اما آمریکایی ها هنوز واکنشی نشان نداده اند. .

310310

دکمه بازگشت به بالا