علم و تکنولوژی

ردیابی سویه جدید کرونا توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده (CDC) روز گذشته (پنجشنبه) اعلام کرد که در حال ردیابی سویه جدید کروناویروس است.

به گزارش تکنونامه به نقل از رویترز، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده در پستی در پلتفرم پیام رسان X (توئیتر) گفت که این سویه BA.۲.۸۶ نام دارد و در ایالات متحده و دانمارک شناسایی شده است.                        

این مرکز همچنین اعلام کرد: همانطور که در حال کسب اطلاعات بیشتر درباره BA.۲.۸۶ هستیم، همچنان بر توصیه‌های پیشین برای محافظت از خود در برابر کووید۱۹ تاکید می‌کنیم.

سازمان جهانی بهداشت (WHO) نیز اوایل روز گذشته در پستی در X اعلام کرد که BA.۲.۸۶ را به دلیل تعداد زیاد جهش‌هایی که دارد، به عنوان «گونه تحت نظارت» طبقه بندی کرده است.

دکتر «اس. وسلی لانگ»، مدیر پزشکی میکروبیولوژی تشخیصی در هوستون متدیست در این باره گفت: باید دید آیا BA.۲.۸۶ می‌تواند از سایر سویه‌های ویروس پیشی بگیرد یا توانایی در فرار از پاسخ‌های ایمنی ناشی از عفونت یا واکسیناسیون قبلی را دارد یا خیر؟.

سازمان جهانی بهداشت در تاریخ جمعه ۵ مه ۲۰۲۳ به طور رسمی پایان وضعیت اضطراری کووید ۱۹ در جهان را اعلام کرد. این سازمان در ژانویه ۲۰۲۰، شیوع ویروس کرونا را یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی و نگرانی بین‌المللی اعلام کرده بود.

انتهای پیام

کارگروه خبری مطالب علمی پزشکی

علم پزشکی همچون پازلی است و هدفم این است که قطعات آن را به گونه‌ای تنظیم کنم که یک تصویر کامل و جذاب از سلامتی برای شما پدید آید. به عنوان نویسنده علمی و پزشکی این راهنمایی را با انگیزه و استعداد به شما ارائه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا