علم و تکنولوژی

رشد پایین جمعیت تهدید بزرگی بر جامعه است

تکنونامه/ آذربایجان شرقی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: رشد جمعیت کشور همچنان بسیار کم است و تهدیدی برای جامعه است.

بهرام عین اللهی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته تبریز گفت: تاریخ شاهد ایستادگی و رشادت های مردم آذربایجان شرقی بوده و 43 سال از انقلاب شکوهمند ملت ایران می گذرد و دشمن هر کاری انجام داده است. ممکن است. در این 43 سال کشور را فتح کنند. با شروع انقلاب اسلامی، منافقین و فرقه های مختلف به وجود آمدند و پس از نتیجه نگرفتن، دشمن جنگ تحمیلی را آغاز کرد که ما سوءاستفاده کنندگان زیادی را به انقلاب عرضه می کنیم.

وی ادامه داد: پس از یک دوره دفاع مقدس، دشمن شروع به مجازات دروغین کرد و هدف اصلی آن توقف انقلاب اسلامی است و همه شاهد هستند که کرونا در همه کشورهای جهان مشکلات زیادی ایجاد کرده است، اما در کشور ما. که در. علاوه بر کرونا، تحریم ها نیز فشار بیشتری ایجاد کرده است.

وی افزود: دشمن همچنان به ممنوعیت های خود ادامه می دهد اما مدعی هستند دارو و تجهیزات مسدود نمی شود در حالی که دارو و تجهیزات پزشکی را هم ممنوع می کنند اما مردم و دانشمندان ما صبور هستند و اقدامات مهمی در تولید و عرضه واکسن انجام می دهند. از دشمن.” انجام دادند.

عین الهی خاطرنشان کرد: سال گذشته ویروس کرونا کشور ما را درگیر کرد و روزانه 8 هزار بیمار و 50 هزار مبتلا داشتیم و در این شرایط دولت سیزدهم وارد عمل شد و همه افراد در دولت و وزارت بهداشت تلاش کردند. با سرعت ورود واکسن به کشور و با سیل واکسن ها مواجه هستیم.

وی گفت: یک میلیون و 600 واکسن در روز و هشت میلیون و 600 هزار واکسن در هفته انجام شده است و مرگ و میر و مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا کاهش چشمگیری داشته است و جمهوری اسلامی ایران جزو 6 کشور برتر از نظر است. مقابله با ویروس کرونا.”

وی افزود: تاکنون 96 درصد مردم دوز اول، 86 درصد افراد داروی دوم و 55 درصد افراد داروی سوم را دریافت کرده اند، این کار را انجام می دهیم.

وزیر بهداشت گفت: برنامه انصاف و تعالی را در نظام سلامت ایجاد کرده ایم و در بحث بیمه بین المللی 6 میلیون نفر از 3 رده پایین جامعه به صورت رایگان تحت پوشش بیمه بین المللی قرار گرفته اند. صندوقی برای بیماری های خاص ایجاد شد.

وی ادامه داد: رشد جمعیت ما همچنان بسیار کم است و تهدیدی برای جامعه است. برای افزایش جمعیت 6 تا 7 سال فرصت داریم، شورای اسلامی قانون جمعیت جوانان را تصویب کرد و منطقه جوانان مردم تأسیس شد و کارهای مفیدی انجام شد.

به گزارش تکنونامه، عین الهی در پایان تاکید کرد: 3 میلیون و 500 هزار نفر عقیم در جامعه داریم و مصوب شده است که 90 درصد هزینه درمان در مراکز دولتی و 70 درصد هزینه در مراکز خصوصی تحت پوشش بیمه قرار گیرد. . و زنان باردار تا دو سال و فرزندان تا پنج سال تحت پوشش بیمه قرار می گیرند.

در انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا