عمومی

روزهای خونین نیویورک؛ 3 کشته، 21 زخمی در یک روز

به گزارش بین الملل خبرگزاری آنلاین تکنونامه، در جریان 14 تیراندازی از دوشنبه تا بامداد سه شنبه در شهر نیویورک سه نفر کشته و 21 نفر زخمی شدند.

به گزارش پایگاه خبری سی بی اس، در یک حادثه روز دوشنبه سه نفر در یک رستوران مورد اصابت گلوله قرار گرفتند. بر اساس گزارش اداره پلیس نیویورک، یک مرد ۲۳ ساله از ناحیه گردن و یک جوان ۲۱ ساله از ناحیه سر مورد اصابت گلوله قرار گرفتند که دو نفر در محل جان باختند. سومین نفر 18 ساله در بیمارستان دانشگاه بروکدیل در وضعیت بحرانی قرار داشت.

یک مرد 62 ساله در حادثه ای جداگانه در برانکس به ضرب گلوله کشته شد. پلیس می گوید این مرد به بیمارستان منتقل شد و در آنجا جان باخت. این حادثه دو مجروح نیز برجای گذاشت.

به گفته پلیس، تا کنون 213 قتل در شهر نیویورک گزارش شده است که نسبت به سال قبل 10 درصد کاهش داشته است و تخمین زده می شود که 237 مورد در سال گذشته رخ داده است.

تیراندازی زمانی رخ داد که یک مرد مسلح روز دوشنبه در یک تجمع تیراندازی کرد. روز استقلال در هایلند پارک، ایلینوی، شش کشته و 24 زخمی بر جای گذاشت.

شهر «گری» در «ایندیانا» نیز سه شنبه شب به وقت تهران شاهد تیراندازی و کشته و زخمی شدن چند شهروند آمریکایی در جشن های مربوط به روز استقلال آمریکا بود. در تیراندازی در یک مهمانی خیابانی در گری سه کشته و هفت زخمی شدند.

پلیس این شهرستان اعلام کرد که پس از این حادثه نیروها به محل اعزام شده و مجروحان به بیمارستان مجاور منتقل شدند و با خودروی بیمارستان برای مداوا به بیمارستان اعزام شدند.

مقایسه آمار خشونت های مسلحانه بین آمریکا و سایر کشورهای جهان نشان می دهد که آمریکا کشوری خاص است. میزان تیراندازی های خشونت آمیز در این کشور بیش از هر کشور دیگری در جهان است. اگرچه ایالات متحده حدود 5 درصد از جمعیت جهان را تشکیل می دهد، اما نزدیک به 31 درصد از جمعیت این کشور مسلح هستند.

به دلیل آزادی اسلحه در ایالات متحده، خشونت های مربوط به اسلحه در سراسر کشور بیداد می کند و برخی افراد در این حوادث کشته شده اند، اما تیراندازی با اسلحه در این کشور آنقدر قوی است که کنگره هنوز اقدامی انجام نداده است. محدود کنید، در اختیار داشتن سلاح در آمریکا انجام نمی شود.

در انتهای پیام.
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید

دکمه بازگشت به بالا