عمومی

روسیه با مزدا خداحافظی کرد

روسیه با مزدا خداحافظی کرد

خودروساز ژاپنی مزدا اعلام کرده است که به فعالیت خود در روسیه پایان می دهد و سرمایه گذاری مشترک خود در کارخانه ولادی وستوک در خاور دور روسیه را به سولارس اتو (یک گروه خودروسازی روسی) می فروشد.

به گزارش تکنونامه نیوز؛ خودروساز ژاپنی مزدا تصمیم گرفته است به فعالیت خود در روسیه پایان دهد و گفت که سرمایه گذاری مشترک خود در کارخانه ولادی وستوک در خاور دور روسیه را به سولارس اتو (یک گروه خودروسازی روسی) می فروشد.

مزدا امروز در بیانیه ای اعلام کرد: این شرکت تصمیم گرفته است تمام سهام خود را در مزدا سلرز تولیدی روسیه به سولرز، شریک پروژه ما، واگذار کند. قرارداد انتقال سهام در 24 اکتبر 2022 (2 نوامبر 1401) امضا شد.

مزدا 12 میلیارد ین (حدود 82 میلیون دلار) در نتیجه خروج از بازار روسیه ضرر خواهد کرد.

از سوی دیگر سولرز اتو گزارش نقل و انتقال دارایی ها را تایید کرد و اعلام کرد که تولید مدل های جدید را در سال 2023 آغاز خواهد کرد.

خودروساز ژاپنی مزدا که سال گذشته 30000 خودرو در روسیه فروخت، در ماه مارس اعلام کرد که صادرات قطعات به این کارخانه را پایان می دهد و با اتمام موجودی، تولید نیز متوقف می شود.

پس از عملیات نظامی روسیه در اوکراین، کشورهای غربی و ایالات متحده تحریم های گسترده ای را علیه این کشور اعمال کردند که باعث شد سرمایه گذاران خارجی و برندهای بین المللی سعی در فرار از روسیه داشته باشند.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید است؟

با توجه به نتایج 1 رای موافق و 0 رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا