علم و تکنولوژی

رونمایی چینی‌ها از تلسکوپی عظیم/ عکس

به گزارش خبرگزاری تکنونامه، حلقه متشکل از صدها فنجان به قطر بیش از 3 کیلومتر امکان تحقیقات جدید در مورد خورشید را فراهم می کند.

چین در حال ساخت تلسکوپ خورشیدی دائوچنگ با هدف مطالعه بیشتر است. این پروژه در جنوب غربی چین اجرا می شود.

تلسکوپ دائوچنگ از 313 بشقاب به قطر 6 متر تشکیل شده است که در نهایت تبدیل به حلقه ای به طول 3.14 کیلومتر می شود. ماموریت این تلسکوپ گرفتن عکس از امواج رادیویی خورشیدی برای مطالعه انفجارهای بزرگ ذرات گرانبها از جو خورشید است.

ساخت بزرگترین دوربین جهان در چین / عکس

انفجار جرم خورشیدی زمانی رخ می دهد که میدان مغناطیسی لکه های خورشیدی تغییر کند. زمانی که این ذرات به جو زمین می رسند، می توانند شبکه الکتریکی، مخابرات و ماهواره های در حال گردش در جو زمین را از بین ببرند و همچنین امنیت فضانوردان را به خطر بیندازند. این انفجارها نیز دلیل بر شفق زیبا و معروف در آسمان شب مناطق قطبی است.

در ماه ژوئن تصویر این ماهواره توسط خبرگزاری چین و روزنامه ساوت چاینا مورنینگ منتشر شد.پست گزارش داد که این پروژه تا پایان سال جاری تکمیل خواهد شد. این پروژه بخشی از شبکه جهانی نظارت بر محیط فضایی به نام پروژه مریدین چین است.

هدف کلی این پروژه ها مرکز ملی علوم فضایی آکادمی علوم چین و بیش از 10 موسسه تحقیقاتی و دانشگاه چین، استفاده از ابزارهایی است که حدود 300 ماشین در 31 ایستگاه در سراسر چین بر اساس Specific توسعه داده شده است. عرض جغرافیایی. طول جغرافیایی برای تحقیق

5858

دکمه بازگشت به بالا