عمومی

ریابکوف: آمریکا دست از تنش در روابط با روسیه بردارد/ سلاح شیمیایی نداریم

معاون وزیر خارجه روسیه روز سه شنبه گفت که اگر واشنگتن موفق می شود باید به خصومت های خود پایان دهد، تنش با روسیه و تلاش برای عادی سازی روابط دوجانبه.

به گزارش اسپوتنیک، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت: این سوال که ایالات متحده باید برای حفظ روابط چه کاری انجام دهد، مطمئناً کار درستی است. ایالات متحده باید به تنش های لفظی پایان دهد و تسلیحات را به دولت اوکراین تحویل دهد.

وی گفت: «ایالات متحده نیز باید از تهدید روسیه دست بردارد. اگر در همان زمان می تواند برای کیف خوب باشد، به طور کلی این نگرش را داشته باشید قطعا برای عادی سازی روابط.

دیپلمات های روسی همچنین خاطرنشان کردند که مسکو مشکوک است که ایالات متحده بر بزرگ ایالات متحده نفوذ دارد تا به کی یف نگرش خلاقانه تری بدهد.

ریابکوف افزود: روز دوشنبه متنی از اعتراض به سفیر آمریکا در مسکو ارسال شد که در آن متوجه شدیم آنچه رخ داده روابط دو کشور را در مقطع حساسی قرار داده است.

وی همچنین گفت که ادعای واشنگتن مبنی بر اینکه مسکو می تواند از سلاح های شیمیایی و بیولوژیکی استفاده کند وحشتناک است و گفت: ما این سلاح ها را نداریم. اینها درست نیست. ما همیشه چنین اتهاماتی را می شنویم. ما مدت هاست که به این ادعاها پاسخ جامع داده ایم. مشکل این است که ایالات متحده عادت ندارد به غیر از حرفه خود به حرف دیگری گوش دهد.

این دیپلمات روس با اشاره به اینکه آمریکا ایستگاه تسلیحات شیمیایی خود را منهدم نکرده است، افزود: واشنگتن با جعل این روند را به تعویق می اندازد. ما بارها گفته‌ایم که برای ما روشن نیست که چرا واشنگتن با وجود منابع فنی، مالی و سایر منابع، مواد شیمیایی را به آرامی نابود می‌کند.

ریابکوف گفت: «کل زرادخانه سلاح های شیمیایی روسیه در سال 2017 تحت کنترل بین المللی به طور کامل نابود شد.

معاون وزیر خارجه روسیه همچنین گفت که مسکو مسئولیت جدی در قبال سلاح های هسته ای دارد و اوضاع را بدتر نخواهد کرد. من فکر می کنم همه آنچه در این داستان گفته شده و گفته شده است به وضوح این را تأیید می کند. سؤالات در مورد استفاده بالقوه از نیروی هسته ای نظامی هم به اقدامات و هم به آموزه های ارتش روسیه و اصول مربوط به سیاست ضد هسته ای دولت محدود می شود. ما رویکرد بسیار مسئولانه ای نسبت به این موضوع داریم و هرگز کاری بیش از این انجام نداده ایم.

ریابکوف همچنین خاطرنشان کرد که مسکو در حال حاضر روابطی با ناتو ندارد و روابط آینده به اقدامات نیروهای ترکیبی بستگی دارد.

وی گفت: در حال حاضر هیچ رابطه ای بین ائتلاف نظامی ناتو و روسیه وجود ندارد. ما به متحدان ناتو در مورد اقدامات بی پروا که می تواند تنش ها را تشدید کند، هشدار داده ایم.

وی گفت: «ما تکرار می‌کنیم که تنها اقدام مشروع اعضای پیمان آتلانتیک کمک به پایان دادن به سیاست‌های مخرب و غیرمسئولانه دولت کیف است.»

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا