علم و تکنولوژی

زمین در سال 2100 چه شکلی است؟ / حوادثی که در کمتر از 80 سال دیگراتفاق می افتد

با این حال، با توجه به شرایط کنونی و روندهایی که با آن روبرو هستیم، محققان ادعا می کنند که می توانیم تصور کنیم که جهان در پایان قرن بیست و یکم چگونه خواهد بود. در فایل های شاد زندگی امروز، با این تغییرات باورنکردنی آشنا می شوید. تا 2100 صبر کن

صدها پرنده زیبا منقرض شده اند
زمین در سال 2100 چگونه خواهد بود؟  / حوادثی که در کمتر از 80 سال رخ داده استتقریباً همه پرندگان را دوست دارند و دوست دارند آنها را در آسمان ببینند. پرندگان بامزه و رنگارنگ هستند و طبیعت، رنگ و البته صدایی حیات بخش می دهند، اما در شرایطی که ما ایجاد کرده ایم، تا چند دهه دیگر از تعداد پرندگانی که می بینیم به شدت کاهش می یابد. بر اساس مطالعه ای که در سال 2019 در مورد تغییرات آب و هوایی انجام شد، بدتر شدن شرایط آب و هوایی هر ساله، چه سرد و چه گرم، احتمالاً به زودی باعث مرگ پرندگان بزرگ می شود. بر اساس این مطالعات، اگر میانگین دمای کره زمین 3.5 درجه سانتیگراد افزایش یابد، بین 600 تا 900 گونه پرنده منقرض می شوند. پس از آن دمای کره زمین بین 100 تا 500 گونه افزایش می یابد و شایع ترین علت مرگ و میر پرندگان هستند که به ندرت با تغییرات شدید دما در معرض خطر قرار می گیرند و با این تغییرات ناگهانی ناآشنا هستند. به این ترتیب پرندگان نمی توانند خود را با تغییرات ناگهانی دما وفق دهند و مرگ تنها گزینه آنها خواهد بود.

منابع غذایی تمام خواهد شد
اگر امروز به عادات غذایی خود ادامه دهیم، جهان تا سال 2100 نمی تواند غذای کافی برای ما فراهم کند. در واقع، دانشمندان می گویند حتی اگر همه انسان ها تا سال 2100 گیاهخوار شوند، زمین های کشاورزی نمی توانند 10 میلیارد نفر را تغذیه کنند. همچنین تا سال 2030 همه نمی توانند غذا داشته باشند. برخی از غذاها ممکن است 130 تا 180 برابر گران‌تر از توان خرید دیگران باشند.

حداقل 21 کشور متروک خواهند شد
در آینده، حوضه مدیترانه بیش از 10000 سال گذشته تغییر خواهد کرد، مگر اینکه راهی برای حفظ گرمایش زمین زیر 2 درجه پیدا کنیم. این بدان معناست که جنگل به مزرعه ای پوشیده از خار و خاشاک و سپس به صحرا تبدیل می شود. این نه تنها مناطق جنوبی اسپانیا، بلکه 20 کشور مدیترانه دیگر را نیز تحت تأثیر قرار می دهد. شایان ذکر است که 21 کشور از جمله 14 کشور در جنوب اروپا، 5 کشور در شمال آفریقا و 2 کشور در آسیا، لبنان و سوریه دارای سواحل در دریای مدیترانه هستند و تا سال 2100 در خطر بیابان شدن قرار دارند.

ابرها ناپدید خواهند شد
فرزندان ما ممکن است نتوانند در سال 2100 از سایه ابرها لذت ببرند زیرا ممکن است ابرها قبل از آن زمان ناپدید شوند. از آنجا که ابرها خورشید را منعکس می کنند و سیاره ما را خنک نگه می دارند، بدون آنها دمای زمین می تواند به 100 درجه فارنهایت (100 درجه سانتیگراد) برسد. این بدان معناست که سیاره به گلخانه تبدیل می شود، به این معنی که اقیانوس ها در کوره گرم می شوند، خشکسالی ها و سیل های ناگهانی در حال افزایش هستند و هوا پر از دی اکسید کربن است. در نتیجه، سیاره به تدریج به مکانی ناراحت کننده تبدیل می شود.

لایه اوزون به طور کامل بازسازی خواهد شد

در سال‌های اخیر اطلاعات کمی در مورد لایه اوزون وجود دارد، اما در دهه‌های 1970 و 1980 سوراخ‌های بزرگی با انتشار کلر، فلوئوروکربن‌ها، ماده خطرناکی که با اسپری کردن، تهویه و سرد کردن تولید می‌شود، ایجاد شد. این به قدری سریع اتفاق می افتد و به لایه اوزون آسیب می رساند که به نظر می رسد بشر به زودی در معرض خطر قرار می گیرد. اگر این سوراخ بزرگتر می شد، تشعشعات فرابنفش بیشتری از خورشید وارد زمین می شد و انسان ها برای زنده ماندن کباب می شدند. خوشبختانه به محض اینکه دانشمندان علت این حادثه را کشف کردند، چندین اقدام مهم برای کاهش استفاده از این مواد شیمیایی مضر انجام شد. از آن زمان به بعد، لایه اوزون خود را به آرامی اما پیوسته ترمیم کرده است. در سال 2014، گروهی از دانشمندان سازمان ملل متحد اعلام کردند که قطر لایه اوزون نسبت به گذشته به میزان قابل توجهی افزایش یافته است و اگرچه این روند کندتر خواهد بود، اما تا سال 2075، تمام منافذ لایه اوزون قطب جنوب خواهد بود. تعمیر. مساحت این چاله در گذشته 30 میلیون متر مربع بود که اکنون به 20 میلیون متر مربع کاهش یافته است.

زمین در سال 2100 چگونه خواهد بود؟  / حوادثی که در کمتر از 80 سال رخ داده استسطح دریا 3 متر بالا می رود
پیش بینی می شود در سال های آینده سطح دریاها به 250 سانتی متر افزایش یابد. در سال 1993، ماهواره ها شروع به ثبت سطح سطح دریا کردند. از آن زمان، سطح آب دریاها بین 15 تا 20 سانتی متر بالا رفته است. با این سرعت پیش بینی می شود که تا سال 2100 سطح دریا به 250 سانتی متر برسد. این بدان معنی است که بسیاری از خطوط ساحلی در سراسر جهان آسیب پذیر هستند. با بالا آمدن سطح دریا، بسیاری از چیزها از جمله پل ها، جاده ها و تاسیسات در خطر هستند. آبراه و غیره، این لیست کامل نیست. در واقع، می تواند باعث طوفان و همچنین سیل و حتی آلودگی منابع آب شیرین شور شود که می تواند بر اکوسیستم های طبیعی و منابع آب کشاورزی تأثیر بگذارد.

کمتر از 20 درصد از جنگل های بارانی آمازون باقی خواهد ماند

یکی از غم‌انگیزترین خساراتی که قرن‌ها گریبانگیر زمین بوده و در دهه‌های آینده نیز ادامه خواهد داشت، از بین رفتن جنگل‌های بارانی است و با وضعیت کنونی امیدی به بازگشت نداریم. به عبارت دیگر تعداد کمی از این جنگل های ارزشمند تا پایان قرن بیست و یکم باقی خواهند ماند.طبق یک مطالعه اقلیمی که در سال 2014 در انگلستان انجام شد، مشخص شد که تا سال 2055 میانگین دمای کره زمین 4 درجه افزایش خواهد یافت. این فقط میانگین محاسبه شده است و در برخی از نقاط جهان بیش از 16 درجه سانتیگراد افزایش می یابد و این بدان معنی است که زمین به زودی گرم می شود. بنابراین، تا پایان این قرن، دیگر جنگل های بارانی وجود نخواهد داشت. به گفته موسسه هواشناسی آلمان، حداقل 83 درصد از جنگل های بارانی آمازون تا پایان قرن جاری از بین خواهد رفت و این رقم بر اساس خوش بینی است.

یخ های قطب شمال ناپدید خواهند شد
زمین در سال 2100 چگونه خواهد بود؟  / حوادثی که در کمتر از 80 سال رخ داده است

وقتی به کلاهک های یخی قطبی فکر می کنید، بدون شک یخ زیاد اولین چیزی است که به ذهنتان خطور می کند، اما باید بدانید که این مفهوم مدت زیادی دوام نخواهد آورد زیرا یخ های قطبی در چند دهه آینده از یخ خارج خواهند شد. بر اساس مطالعه ای که در سال 2019 منتشر شد، ورقه یخی قطب شمال در سال های 2007 و 2008 بالاترین نرخ انقراض را داشت و با سرعتی که ورقه یخی قطب شمال اکنون در حال ذوب شدن است، تا سال 2037 هیچ یخی در این منطقه باقی نمی ماند. بر اساس محاسبات انجام شده در این تحقیق، در سال 2009 بیش از 4.6 میلیون کیلومتر مربع یخ در شمال وجود داشته است. بادوام که تا سال 2037 این یخ به کمتر از نیم میلیون متر مکعب یا تقریباً صفر خواهد رسید.

2323

دکمه بازگشت به بالا